Yandex Metrica

Sitede Ara

CHP'de başka isimler de aday olmak istiyor! Tek endişeleri Muharrem İnce vakasını yaşamak

CHP'de başka isimler de aday olmak istiyor! Tek endişeleri Muharrem İnce vakasını yaşamak

CHP'de 'değişim' çağrısı yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Grup Başkanı Özgür Özel dışında da aday olmak isteyen isimlerin olduğu ancak Muharrem İnce'nin yaşadığı sıkıntıların aynısını yaşamaktan çekindikleri ileri sürüldü.

Gündem

23.01.2024, 21:04

CHP'de kurultay günü merakla beklenirken, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Grup Başkanı Özgür Özel dışında da bazı önemli isimlerin genel başkanlığa aday olmak istediği iddia edildi. Aday olmak isteyen isimler, Kılıçdaroğlu'na karşı mağlubiyet durumunda dışlanma ve tasfiye edilmekten korkuyor. 

3 ayrı organize suç örgütü çökertildi! MAHZEN-46 ile 112 şüpheli yakalandı 3 ayrı organize suç örgütü çökertildi! MAHZEN-46 ile 112 şüpheli... Haberi Görüntüle

MUHARREM İNCE'NİN YAŞADIKLARINI UNUTMADILAR

Sabah'ın haberine göre, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin CHP'de yaşadığı sıkıntıları unutmayan partililer, kurultay öncesi temkinli hareket etmeye çalışıyor. 2018 yılındaki kurultayda genel başkanlık mücadelesi veren Muharrem İnce, delege gücünü elinde tutan Kılıçdaroğlu'na mağlup olmuştu.

'Afrika'nın ilham aldığı tek 'first lady' dedi! Emine Erdoğan Sierra Leone Cumhurbaşkanı'nın eşiyle ikili görüşme gerçekleştirdi! 'Afrika'nın ilham aldığı tek 'first lady' dedi! Emine Erdoğan Sierra... Haberi Görüntüle

KURULTAYDA KILIÇDAROĞLU DELEGESİNİN ETKİSİ

Sonrasında partisinin cumhurbaşkanı adayı gösterilen İnce, CHP tarafından seçim süreci boyunca ağır iftiralara maruz kalmış ve kampanyası adeta sabote edilmişti. Seçim günü de yalnız bırakılmıştı. Kılıçdaroğlu'na muhalefeti sebebiyle partide yalnızlaştırılan ve etrafındaki tüm arkadaşları tasfiye edilen İnce, maruz kaldığı baskıların ardından çareyi istifa etmekte buldu. Başkanlığı süresi boyunca delegeleri kendine yakın isimlerden oluşturan ve mevcut delegenin yapısıyla da Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurultayda mağlup çıkması imkansız olarak değerlendiriliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading