Yandex Metrica

CHP 11 yılda 11 yenilginin sorumlusunu buldu: Meğer her şeyi SADAT organize etmiş!

CHP 11 yılda 11 yenilginin sorumlusunu buldu: Meğer her şeyi SADAT organize etmiş!

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, savunma şirketi SADAT'ı basmaya gitmesinin altından Hollywood'a taş çıkarır fantastik bir senaryo çıktı.

Gündem

23.01.2024, 19:17

2010 yılında Deniz Baykal'ın koltuğuna bel altı kaset operasyonuyla oturduğu günden beri 11 kez seçim kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu, 'hileli' yenilgilerde sorumluyu tespit etti: SADAT!

12 yıla yaklaşan CHP Genel Başkanlığı süresince 2 halk oylaması, 4 genel seçim, 3 yerel seçim ve 2 de cumhurbaşkanlığı seçimi kaybeden Kılıçdaroğlu, 'önceki manzaraların yaşanmasını önlemek için' SADAT'a seçimlerden önce baskın düzenleyerek tarihi bir hamlede bulundu. 

Kılıçdaroğlu'na göre AK Parti'nin kazandığı seçimlerde SADAT'ın kirli organizasyonlarının payı vardı ve 2023 seçimlerinde bu 'karanlık' kurum yine CHP aleyhine görev alacaktı. Fantastik Hollywood senaryolarını andıran bu iddiayı Habertürk yazarı >Fatih Altaylı köşesinde açıkladı. 

Kılıçdaroğlu'nun birkaç gün önceki SADAT baskınının nedenleri konusunda parti yönetimine sorduğu sorulara gelen cevapları yazan Altaylı, CHP yönetiminin 2023 seçimlerinde SADAT tarafından hileli bir organizasyon yapılacağı endişesi taşıdığını ileri sürdü. 

Ancak Altaylı'nın bahsettiği tablo, Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği son 11 seçimde yaşanan manzara ile aynıydı. Altaylı'nın köşe yazısını okuyanlar, "Yani Kılıçdaroğlu son 11 seçimde SADAT'ın hileli organizasyonuyla mı yenilmiş?" diye sormaktan kendini alamadı. 

LGS'de hangi soru mahkemeye verildi? LGS'de Fen Bilimleri sorusu iptal mi edilecek? LGS'de hangi soru mahkemeye verildi? LGS'de Fen Bilimleri sorusu iptal... Haberi Görüntüle

İŞTE O MUHTEŞEM SENARYO! 

CHP yönetiminin paranoyasını Altaylı köşesinde şu ifadelerle anlattı: 

"Kılıçdaroğlu’nun SADAT’ı gündeme getirmesinin ve buraya gitmesinin nedeni, seçimle daha doğrusu seçim güvenliği ile ilgili bir süreden beri konuşulan bazı senaryolar.

Bu senaryolardan en tehlikeli olan ve CHP’yi alarma geçirip bu hamleyi yapmaya yönelten ise şu:

Erken veya zamanında seçim akşamı Yüksek Seçim Kurulu’ndan veri akışı engellenecek. Sonra AK Parti lehine veriler kanalara iletilecek ve gece erken saatlerde iktidarın seçimi kazandığına dair TRT ve hükümete yakın kanallardan yayın yapılmaya başlanacak. Aynı anda sokaklarda SADAT kontrolündeki gruplar kutlamaya yapmaya başlayacak. O andan itibaren hiç kimse aksini iddia eden bir tutum takınamayacak, bir anlamda atı alan Üsküdar’ı geçecek.

Bu hikaye Ankara’da çokça dillendirilmeye başlayınca, her ne kadar “Bu kadarı da olmaz” diye düşünse de Kemal Kılıçdaroğlu SADAT’a dikkat çekmeye ve SADAT’ı gündeme getirmeye karar vermiş.

Baskının arkasında yatan motivasyon işte bu senaryo ve bu iddialar."

Fakat CHP yönetimi bu şüphelerinde Fatih Altaylı'yı bile ikna edememiş görünüyor. Altaylı, yazısının sonuda "Bu yazıdaki senaryolar bana ait değil, Ankara'da üretildiler. Türkiye'de seçim güvenliğini riske atmaya kimsenin cesaret edemeyeceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading