Yandex Metrica

Cemil Bayık Almanya'da Kandil'den bağlandı: Apo'yu özgürlüğe kavuşturacağız!

Cemil Bayık Almanya'da Kandil'den bağlandı: Apo'yu özgürlüğe kavuşturacağız!

Terör örgütü PKK/YPG, Avrupa'da kol gezmeye devam ediyor. Almanya'nın Düsseldorf şehrinde toplanan PKK yandaşları Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik küfürlü sloganlar atarken gösteriye Kandil'den görüntülü mesajla bağlanan teröristbaşı Cemil Bayık ise "Abdullah Öcalan'ı özgürlüğe kavuşturacağız" dedi.

Gündem

14.05.2024, 22:23

Avrupa'da terör örgütü PKK/YPG'nin skanadallara imza attığı son adres Almanya oldu. Avrupa Birliği PKK'yı 2004 yılında terör örgütü listesine alsa da PKK/YPG mensupları İsveç, Fransa ve Almanya'da ellerini kollarını sallayarak dolaşarak eylemler düzenleyebiliyorlar. Son olarak Almanya'nın Düsseldorf şehrinde PKK/YPG sempatizanları alçak bir eylem düzenledi.

15 Mayıs Mısır Çarşısı'nda yangın mı çıktı, neden? Mısır Çarşısı açık mı kapalı mı? 15 Mayıs Mısır Çarşısı'nda yangın mı çıktı, neden? Mısır Çarşısı... Haberi Görüntüle

ALMANYA'DA SKANDAL GÖRÜNTÜLER 

Muhalefetin terör elebaşı Abdullah Öcalan'a özgürlük vaadi tepki çekerken Almanya'da skandal görüntülere imza attı. Günler öncesinde Avrupa genelinde tüm PKK'lıların Almanya'nın Düsseldorf şehrinde eylem gerçekleştirmesi için yapılan çağrıların ardından PKK sempatizanları sokaklara döküldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'nin seçim çalışmaları için engeller çıkaran Almanya, HDP'nin hadsiz eylemine onay verdi. Millet İttifakının HDP'ye masada yer açmasının ardından tutuklu bulunan Osman Kavala, Selahattin Demirtaş ve Abdullah Öcalan gibi isimlere özgürlük verileceği vaadi verdiği bilinirken Almanya'daki gösterilerde Öcalan'a özgürlük sloganları atıldı. Terör elebaşı Öcalan'ın posterlerini açan grup Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik çirkin sloganlar attı.

19 Mayıs bugün Bursa'da otobüsler ücretsiz mi? Toplu taşıma 19 Mayıs'ta Bursa'da bedava mı? 19 Mayıs bugün Bursa'da otobüsler ücretsiz mi? Toplu taşıma 19... Haberi Görüntüle

CEMİL BAYIK KANDİL'DEN BAĞLANDI

Gösteriye vidyo mesajla Kandil'den bağlanan teröristbaşı Cemil Bayık, Alman polisinin nezaret ettiği eylemde "Abdullah Öcalan'ı özgürlüğüne kavuşturacağız. Önderliğin fiziki özgürlüğü sağlanmalı. Apo'nun özgürlüğü dışında hiçbir şey kabul etmiyoruz" dedi. 

"Önder Apo ve halkımız birleşmiştir ve ayrı düşünülemez. Önder Apo'suz yaşam olmaz bu da Apo'nun gerçekliğidir" ifadelerini kullanan teröristbaşı, bir de çağrıda bulunarak şunları söyledi:

"Buradan aydınlara yazarlara çağrımdır önder Apo'nun özgürlüğü için bir an önce sorumluluklarını yerine getirmeleri gerekiyor. Bu süreçte mücadeleyi yükseltme zamanıdır. Uluslararası kurumlar, Avrupa Adalet Konseyi, uluslararası hukukçular sorumluluklarını yerine getirmeli." 

2024 İOKBS Bursluluk Sınavı sonuçları saat kaçta açıklanacak? 17 Mayıs İOKBS sonuçları neden açıklanmadı? 2024 İOKBS Bursluluk Sınavı sonuçları saat kaçta açıklanacak? 17 Mayıs... Haberi Görüntüle

AK PARTİ'NİN TOPLANTI YAPMASI YASAK 

Şimdiye kadar PKK'lıların veya CHP'lilerin her türlü etkinliğine geçit veren Almanya, yurtdışında oy kullanma işlemi başlamadan önce AK Parti'yi ve AK Partili siyasileri engellemekte kararlı. 

Koalisyon hükümetinin küçük ortağı Hür Demokrat Partili (FDP) Adalet Bakanı Marco Buschmann, Türkiye'deki genel seçimlere bir ay kala AK Parti'yi engellemek üzere harekete geçti. 

Almanya Adalet Bakanı Buschmann, AK Parti'nin Almanya'da seçim kampanyası yapmasını engellemek için İçişleri Bakanı Nancy Faeser ve Dışişleri Bakanı Baerbock'a mektup yazdı. 

AK Parti'nin düzenlemek istediği seçim etkinliklerine çeşitli bahanelerle olumsuz yanıt verilen, salon tahsis edilmeyen Almanya'da, hem muhalifler hem de terör örgütü uzantıları serbestçe etkinlik yapabiliyor. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading