Yandex Metrica

Çaresiz kalan terör örgütü çocuklara gözünü dikti! PKK 15 yaşındaki çocuğu kaçırdı

Çaresiz kalan terör örgütü çocuklara gözünü dikti! PKK 15 yaşındaki çocuğu kaçırdı

PKK/YPG, "bünyesindeki çocuk savaşçıları serbest bırakmak" için Birleşmiş Milletler (BM) ile anlaşma imzalamasına rağmen çocuk savaşçı kullanmaya devam ediyor. PKK/YPG'li teröristlerin 10 Ekim'de Halep'in Şeyh Maksud mahallesinde 15 yaşındaki Ş.M.A'yı kaçırdı.

Gündem

23.01.2024, 20:00

PKK/YPG, "bünyesindeki çocuk savaşçıları serbest bırakmak" için Birleşmiş Milletler (BM) ile anlaşma imzalamasına rağmen çocuk savaşçı kullanmaya devam ediyor.

Muhalif Kürt grup "Bağımsız Kürt Rabıtası" Sözcüsü Redor El Ahmet, yaptığı açıklamada, PKK/YPG'li teröristlerin 10 Ekim'de Halep'in Şeyh Maksud mahallesinde 15 yaşındaki Ş.M.A'yı kaçırdığını söyledi.

Son dakika... AFAD duyurdu: Muğla’da deprem oldu Son dakika... AFAD duyurdu: Muğla’da deprem oldu Haberi Görüntüle

EKİM AYINDA 6 ÇOCUĞU AİLESİNDEN KOPARDILAR

PKK/YPG'nin böylece sadece ekim ayında 6 çocuğu ailesinden kopardığını belirten Ahmet, PKK/YPG'li teröristlerin son aylarda silahlı kadrosunu genişletmek için çocuk kaçırma olaylarını yoğunlaştırdığını ifade etti.

Teröristler, kaçırdıkları çocukların aileleriyle iletişim kurmalarına izin vermiyor.

Terör örgütü genellikle kaçırdığı veya alıkoyduğu gençleri ve çocukları silahlı eğitim için kamplara götürüyor.

Vefa Küçük kimdir, kaç yaşında, nereli? Vefa Küçük kimdir, kaç yaşında, nereli? Haberi Görüntüle

2021'DE 221 ÇOCUĞU KAÇIRARAK SİLAHLI KADROSUNA KATTI

Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği, 11 Temmuz'da yayımladığı "2021 Çocuklar ve Silahlı Çatışmalar" raporunda, terör örgütü PKK/YPG'nin 2021'de 221 çocuğu silahlı kadrosuna kattığını açıklamıştı.

Raporda, terör örgütü PKK/YPG'nin kolu olan "İç Asayiş Güçleri"nin ise aynı yıl içinde 24 çocuk kullandığının, sözde "Afrin Kurtuluş Güçleri"nin de 2021'de 2 çocuğu silahlı kadrosuna kattığının tespit edildiği belirtilmişti.

PKK/YPG'nin, Suriye'de 2021'de 55 çocuğu öldürdüğü, örgüte bağlı "Afrin Kurtuluş Güçleri" ve "İç Asayiş Güçleri"nin de aynı yıl içinde 18 çocuğu öldürdüğü ifade edilmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading