Seçimlere kısa bir süre kalırken partiler de çalışmalarına hız verdi ve iftar etkinlikerinde boy göstermeye başladı. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olarak açıklanmasının ardından etkinliklerine hız veren Altılı Masa'nın parti liderleri, Gelecek Partisi'nin ev sahipliğinde "Büyük İstanbul İftarı" etkinliğinde bir araya geldi.
![MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyinde 9 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/msb718023382.webp)
KAFTANCIOĞLU DA KATILDI
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun ev sahipliğindeki programa, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı.
![Bayraktar TB3'ten yeni başarı: 61. test tamamladı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/tb-3-2024-03-23-2347498.webp)
DUAYA EL KALDIRDI
Ahmet Davutoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun davetlilere hitap ettiği programda CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun duaya el kaldırdığı anlar dikkatlerden kaçmadı.
![THY çöktü mü, neden bilet alamıyorum? Rezervasyon sisteminde arıza mı var?](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/siber-saldiri.webp)
''OY İÇİN NELER YAPIYOR''
Laik-seküler çizgisinden ödün vermeyen ve sosyal medya hesabındaki paylaşımları ile hafızalara kazınan Canan Kaftancıoğlu'nun iftar sofrasında duaya el kaldırması "yapmacık" ve "oy için neler yapıyor" yorumların yapılmasına neden oldu.
![İstanbul'da bayrak değişimi: Ejder Batur Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü oldu: 'Görevimiz şehri depreme hazırlamak'](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/2024-37d342-s8787.webp)
SÖZLERİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ
Hatırlanacağı gibi CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, geçtiğimiz günlerde katıldığı televizyon programında ''Ben, HDP'nin “PKK terör örgütü değildir” dediğini hiç görmedim, bilmiyorum.'' sözleriyle tartışma konusu olmuştu.