Yandex Metrica

Sitede Ara

Çanakkale'de orman yangınına müdahale devam ediyor

Çanakkale'de orman yangınına müdahale devam ediyor

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde ormanlık alanda yangın meydana geldi. Yangını söndürme çalışmaları havadan ve karadan devam ediyor.

Gündem

23.01.2024, 17:48

Aşağışevik köyü yakınlarında tarım arazisinde çıkan yangın ormanlık alana sıçradı.

Durumu fark eden vatandaşkarın ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne ait 10 arazöz ve orman işçileri karadan, 3 helikopter ise havadan müdahalede bulunuluyor.

Ekiplerin yangını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

Siyoniste koruma kalkanı oldular!  Facebook ve Instagram katil İsrail için çok konuşulacak karar! Siyoniste koruma kalkanı oldular! Facebook ve Instagram katil İsrail için... Haberi Görüntüle

“YANGININ ÇIKIŞIYLA İLGİLİ KESİN BİR BİLGİ YOK”

Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, ekiplerin yangın çıktığı andan bu yana canla başla çalıştığını belirtti.

Söndürme çalışmalarına destek olan tüm kurum ve kuruluşlara, ekiplere emekleri için teşekkür eden Demirci, şöyle konuştu:

“Olağanüstü, insan üstü bir mücadele ile çok şükür ciddi bir sıkıntı olmadan oldukça kolayladık söndürme işlemlerini. Belki kontrol altında değil ama hava kararmadan inşallah kontrol altına alabileceğimizi tahmin ediyorum. Şuan için civar köyler için bir tehlike kalmadı. İlk başlarda sıkıntılı bir durum söz konusuydu ama şu an için böyle bir durum yok. Çok sıkıntılı bir durumumuz yok. Yangının çıkışıyla ilgili kesin bir bilgi yok. Saman balyası yüklü bir traktörün yanmasından kaynaklandığı, ilk tahminler arasında.”

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading