Yandex Metrica

Sitede Ara

Çalışmalara zarar veriyor! Dezenformasyon faaliyeti peş peşe iki büyük depremden sonra da ortaya çıktı

Çalışmalara zarar veriyor! Dezenformasyon faaliyeti peş peşe iki büyük depremden sonra da ortaya çıktı

Hatay'da peş peşe yaşanan iki şiddetli depremin ardından sosyal medyada yaklaşık iki hafta önce paylaşılan sahte ihbarlar yeniden yapılmaya başlandı. Önemli kurumlara yapılan asılsız ihbarlar bir saniyenin bile önemli olduğu çalışmaları aksatıyor. Hatay'da meydana gelen 6.4 ve 5.8'lik depremler sonrasında 112'ye gelen asılsız ihbarı bir sağlık çalışanı anlattı. Hatay'daki 112 görevlisi, "Sahte ihbarlardan dolayı iş yükümüz artıyor. Göçük altında 6 kişi var dediler, tüm sokakları gezdik yıkılan binalar boştu cevabını aldık." dedi. Bilinçli olarak yürütülen bu dezenformasyon faaliyetleriyle ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'da yeniden birtakım kasıtlı dezenformasyon faaliyeti yürütüldüğüne dikkat çekerek açıklamada bulundu.

Gündem

09.05.2024, 19:18

Hatay'ın Defne ve Samandağ ilçelerinde yaşanan 6.4 ve 5.8'lik iki şiddetli depremin ardından asılsız bilgiler sosyal medyada yayılmaya başladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yeniden birtakım kasıtlı dezenformasyon faaliyeti yürütüldüğünü ifade ederek, "Bölgede ardı ardına yaşadığımız iki depremden sonra malesef yeniden birtakım kasıtlı dezenformasyon faaliyeti yürütülmektedir. Bu faaliyetler afetle mücadele sürecine olumsuz etki etme amacı taşımaktadır Vatandaşlarımızın ihbar, duyum, söylenti, öngörü kılıfıyla yayılan, resmî kanallar yoluyla teyit edilmemiş ve doğruluğundan emin olunmayan sosyal medya içeriklerine itibar etmemesi, doğru bilgi için resmî kanalları takip etmesi önem arz etmektedir. Asılsız ihbar ve gerçek dışı haberlerle her türlü çalışmaya engel olan ve vatandaşlarımızı panikleterek toplumu infale sürükleyen içerikler, ilgili güvenlik birimlerimizce yakından takip edilmektedir. Gerek görülen durumlarda yasal işlemler de ivedilikle başlatılacaktır." ifadelerine yer verdi.

RU 6. bölüm çıkış tarihi | RU dizisi 6. bölüm neden yayınlanmadı? RU 6. bölüm çıkış tarihi | RU dizisi 6. bölüm... Haberi Görüntüle

"DEZENFORMASYONA DİKKAT EDELİM"

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Koordinatörü İdris Kardaş'ta sosyal medya adresinden yürütülen dezenformasyon faaliyetleriyle ilgili açıklamada bulundu. Kardaş,açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "İlk depremde yalan ihbarlarla birçok insanın hayatına mal olan operasyon merkezleri yine devrede. İlk depremde paylaştıkları adres ve isimleri bugünkü deprem için de paylaşıyorlar. Ayrıca eski yıkılan bina görüntülerini de yeni diye paylaşıyorlar. Dezenformasyon dikkat edelim." 

HDP'li başkan tutuklandı! Terör örgütüne para topladığı ortaya çıktı HDP'li başkan tutuklandı! Terör örgütüne para topladığı ortaya çıktı Haberi Görüntüle

"İŞ YÜKÜMÜZ ARTIYOR"

 Bu akşam Hatay'da meydana gelen  6.4 ve 5.8'lik depremler sonrasında 112'ye gelen asılsız ihbarı bir sağlık çalışanı anlattı. Hatay'daki 112 görevlisi: "Sahte ihbarlardan dolayı iş yükümüz artıyor. Göçük altında 6 kişi var dediler, tüm sokakları gezdik yıkılan binalar boştu cevabını aldık. " dedi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading