Yandex Metrica

Sitede Ara

Bursa'da eş zamanlı operasyon! 3 organize suç örgütü çökertildi çok sayıda kişi yakalandı

Bursa'da eş zamanlı operasyon! 3 organize suç örgütü çökertildi çok sayıda kişi yakalandı

Bursa’da eş zamanlı olarak düzenlenen "KAFES-46” operasyonlarında; elebaşılığını Bülent Çetkin’in yaptığı organize suç örgütü, elebaşılığını Osman Deliçay’ın yaptığı organize suç örgütü ve elebaşılığını Muhammet Tayyar Türkeş’in (Yurtdışı firar) yaptığı 3 ayrı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlarda 2 örgüt elebaşının da içerisinde bulunduğu 47 şüpheli yakalandı.

Gündem

27.02.2024, 22:25

İçişleri Bakanlığı'nın organize suç örgütlerine yönelik düzenlediği operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

Bu kez Bursa'da eş zamanlı operasyon düzenlendi ve 3 organize suç örgütü çökertildi. 

Operasyona ilişkin detayları İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya verdi.

2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçime katılım oranı yüzde kaç olmuştu? 2019 yerel seçim katılım oranı kaç? 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçime katılım oranı yüzde kaç olmuştu? 2019... Haberi Görüntüle

47 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Bursa'da Bülent Çetkin, Osman Deliçay ve Muhammet Tayyar Türkeş'in elebaşılığını yaptığı 3 ayrı organize suç örgütünün çökertildiğini, operasyonlarda örgüt elebaşlarının da aralarında bulunduğu 47 şüphelinin yakalandığını belirtti.

Bakan Yerlikaya, operasyonların, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinasyonunda Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu düzenlendiğini ifade etti.

Dilan Polat ve Engin Polat son durum nedir? Dilan ve Engin Polat çifti serbest mi bırakıldı? Dilan Polat ve Engin Polat son durum nedir? Dilan ve... Haberi Görüntüle

TEHDİT YOLUYLA HARAÇ

Yerlikaya, organize suç örgütlerinin, resmi yollardan işletmelere ortak oldukları, ilerleyen süreçte işletmenin diğer ortaklarını tehdit ederek işletmeden el çektirdikleri, sözde mahkeme kurarak anlaşmazlıkları olan kişiler hakkında karar verdikleri ve karşılığında para talep ettikleri, kişiler arasındaki alacak verecek meselesine taraf olarak şiddet ve cebir yoluyla alacakları temin ettikleri, silah ile kasten yaralama eylemlerini gerçekleştirdikleri ve kişilerden tehdit yoluyla haraç alarak haksız menfaat elde ettiklerinin belirlendiği bilgisini verdi.

Fatih Erbakan'ın desteklediği zihniyet: CHP'li Özgür Özel Filistinlileri 'terörist' ilan etti! Fatih Erbakan'ın desteklediği zihniyet: CHP'li Özgür Özel Filistinlileri 'terörist' ilan... Haberi Görüntüle

''NEFES ALDIRMAYACAĞIZ''

Operasyonlarda çok sayıda çelik yelek ele geçirildiğini belirten Yerlikaya, ayrıca 15 ruhsatsız tabanca, 2 otomatik tüfek ve suikast kalem tabancaya el konulduğunu bildirdi.

Bakan Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı;

"Aziz milletimizin bilmesini isterim ki hangi büyüklükte olursa olsun ailelerimizin huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine, çetelere, milletimizin duası ve desteğiyle nefes aldırmayacağız. Organize suç örgütlerine karşı şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız aralıksız devam edecek. Operasyonları düzenleyen kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizlerle."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Loading