Yandex Metrica

Bu sene Galatasaray Şampiyonlar Ligi'ne direkt (doğrudan) katılacak mı, ön eleme mi oynayacak?

Bu sene Galatasaray Şampiyonlar Ligi'ne direkt (doğrudan) katılacak mı, ön eleme mi oynayacak?

Galatasaray ile Fenebahçe arasında kıyasıya geçen bir sezonda şampiyonun hangi takım olacağı son hafta netlik kazanacak. Bu sene Avrupa kupalarından alınan puanlar nedeniyle Süper Lig'i 1. sırada ve 2. sırada tamamyan takımlar Şampiyonlar Ligi'ne katılacak. Galatasaray ve Fenerbahçe taraftaraları ise takımlarının Şampiyonlar Ligi'de doğrudan mı yoksa ön eleme oynayıp mı gideceğini merak ediyor. Peki bu sene Galatasaray Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılacak mı, ön eleme oynayacak mı? Süper Lig'de 2. olan Şampiyonlar Ligi'nde kaç ön eleme oynayacak?

Gündem

23.05.2024, 15:19

Süper Lig'de şampiyon 38. haftanın sonunda netlik kazanacak. Galatasaray deplasmanda Konyaspor ile karşılaşacak, Fenerbahçe ise kendi sahasında İstanbulspor'u ağırlayacak. Galatasaray rakibinden bir puan alması durumunda şampiyon olacak. Ancak Galatasaray yenilirse ve Fenerbahçe'de İsranbulsppor'u yenerse Şampiyon Fenerbahçe olacak. Süper Lig'de birinci ve ikinci sırada yer alan takımlar Şampiyonlar Ligi'ne gidecek. 

Haziran SED ödemeleri yattı mı? Sosyal ve Ekonomik Destek yardımı ne zaman yatacak? Haziran SED ödemeleri yattı mı? Sosyal ve Ekonomik Destek yardımı... Haberi Görüntüle

GALATASARAY BU SENE ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE DİREKT Mİ GİDECEK?

Galatasaray bu sene şampiyonluk maçına Konyaspor deplasmanında çıkacak. Galatasaray rakibinden bir puan alırsa şampiyon olacak. Galatasaray şampiyon olması durumunda Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılamayacak. Süper Lig şampiyonu olan takımın  Şampiyonlar Ligi'ne katılması için play-offu geçmesi gerekecek. 2024-2025 Şampiyonlar Ligi'nde Türk takımlarına doğrudan katılım yok.

Suriyelilerin vatandaşlığı iptal edilecek söylentisi doğru mu? Liste hazırlandığı iddiası panik yarattı Suriyelilerin vatandaşlığı iptal edilecek söylentisi doğru mu? Liste hazırlandığı iddiası... Haberi Görüntüle

FENERBAHÇE ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE DOĞRIUDAN MI KATILIR ÖN ELEME OYNAR MI?

Fenerbahçe bu sezon şampiyon olursa Şampiyonlar Ligi'ne  play-off turundan katılacak. Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalması için play-off'u geçmesi gerekecek.

Kurban Bayramında Osmangazi Köprüsü ücretsiz mi? 2024 Osmangazi Köprüsü bayramda paralı mı? Kurban Bayramında Osmangazi Köprüsü ücretsiz mi? 2024 Osmangazi Köprüsü bayramda... Haberi Görüntüle

GALATASARAY ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE KAÇ ÖN ELEME OYNAYACAK?

Galatasaray eğer Süper Lig'i şampiyon tamamlarsa play-off turunu geçmek zorunda kalacak. Galatasaray Süper Lig'i 2. sırada tamamlarsa  UEFA Şampiyonlar Ligi'ne 2. eleme turundan başlayacak. Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ne katılması için 3 tur eleme oynaması gerekecek. 

Not: Bu içerik Fenerbahçe ve Galatasaray'ın şampiyon olma ihtimali üzerinde durularak hazırlanmıştır. 2023-2024 sezonunun şampiyonu henüz belli olmadı. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin şampiyonluk ihtimali bulunuyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel'in Bahçeli sözlerine tepki: Cumhur İttifakı 6'lı Masa değildir Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel'in Bahçeli sözlerine tepki: Cumhur İttifakı 6'lı... Haberi Görüntüle

BU SENE ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE KAÇ TAKIM GİDİYOR?

- Süper Lig Şampiyonu (Galatasaray yada Fenerbahçe) UEFA Şampiyonlar Ligi’nde play-off oyanayacak.

- Süper Ligi 2. sırada bitiren takım (Galatasaray yada Fenerbahçe) UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 2. eleme turundan başlayacak.

Van'da bayram namazı saat kaçta kılınacak 2024? Van'da bayram namazı saat kaçta kılınacak 2024? Haberi Görüntüle

AVRUPA LİGİ VE KONFERANS LİGİ'NE KAÇ TAKIM GİDECEK?

Türkiye Kupası Şampiyonu olan takım UEFA Avrupa Ligi’ne gidecek 1. takım olur.

Süper Ligi 3. sırada bitiren takım UEFA Avrupa Ligi’ne gidecek 2. takım olur.

Süper Ligi 4. sırada bitiren takım UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne gidecek takım olur

Habere Tepki Ver

0

1

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading