Yandex Metrica
SON DAKİKA
Bu sefer kandıramadı! Başıboş köpek algısı tutmadı: Acı olayın tek sorumlusu Mansur Yavaş

Bu sefer kandıramadı! Başıboş köpek algısı tutmadı: Acı olayın tek sorumlusu Mansur Yavaş

Geçtiğimiz günlerde Ankara'da, sahipsiz köpeklerin saldırısına uğrayarak ağır yaralanan ilkokul öğrencisi Tunahan Yılmaz'ın tedavisi devam ederken, ABB Başkanı Yavaş'ın yaptığı algı tepki topladı. Söz konusu olaya ilişkin vatandaşları kandırmaya çalışan Yavaş, sokaktaki hayvanları barınaklara alıp orada misafir edeceklerini söyledi. Mansur Yavaş'ın algı operasyonunu AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan bozdu. Özcan, "Yaşanan bu acı olayın en büyük sorumlusu başıboş köpeklere ilişkin herhangi bir adım atmayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tır" şeklinde konuştu.

Gündem

21.02.2024, 09:16

Ankara'da Keçiören'de sokak köpeklerinin saldırısı sonucu ağır yaralanan ve Hacettepe Hastanesi'nde tedavisi devam eden ilkokul öğrencisi Tunahan Yılmaz'ı ziyaret eden AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, talihsiz öğrenciye ve ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti. Konuya dair açıklama yapan Hakan Han Özcan, sokak köpekleri ile ilgili 5 yıldır adım atmayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı olaydan 1. derecede sorumlu olduğunu kaydetti.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan Antalya'da diplomasi trafiği Haberi Görüntüle

"OLAYA CUMHURBAŞKANIMIZ EL ATACAK"

Hastane ziyaretinin ardından açıklama yapan AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, "Küçücük bir bedenin bu kadar ağır bir süreç yaşaması hepimizi üzmüştür. Yavrumuza Allah'tan şifa ailesine de sabırlar diliyorum. İnşallah böyle bir olay tekrar yaşanmayacak. Başıboş köpeklerle ilgili yaşanan sorunların Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından kesin çözüme kavuşturulacağına ilişkin net ifadeler kullanıldı." dedi.

Koca dehşetinde son nokta! Önce bacağına ütü bastı sonra kolonya... Haberi Görüntüle

"TEK SORUMLU MANSUR YAVAŞ"

"Ancak burada dikkat çekmek istediğim bir konu var." diyen Özcan, "Yaşanan bu acı olay tabi ki hepimizi derinden etkilemiştir. Ancak olayın en büyük sorumlusu başıboş köpeklere ilişkin herhangi bir adım atmayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tır" ifadelerini kullandı.

Terör örgütü DHKP-C yargı mensuplarını tehdit etti: Kefen giyeceksiniz Haberi Görüntüle

VERDİĞİ SÖZÜ TUTMADI

Sözlerinde devam eden Özcan, Başkan Yavaş'ın göreve geldiğinde Ankara'da köpek barınağı olmasına rağmen bir tane köpek barınağı olmadığını iddia ettiğini hatırlatarak, "Yavaş kendi sosyal medya hesabı üzerinden 2 Eylül 2020 tarihinde 'Başkent'te her can her zaman çok kıymetli' diyerek yaptığı paylaşımla da, 'Çankaya Karataş Mahallesi'nde dostlarımıza yeni bir yaşam alanı oluşturmak için 16 Eylül'de ilk adımı atacağız' sözünü verdiğini kaydetti." hatırlattı.

Lise müdürü otobüste dehşet saçtı! Yaşlı çifti döven müdüre Milli... Haberi Görüntüle

"İHALEYİ ALAN ŞİRKET BİR ÇİVİ DAHİ ÇAKMADI"

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Bu sözün ardından Başkan Yavaş'ın 16 Eylül 2020 yılında Gölbaşı'nda 6 bin sokak hayvanının barınacağı Karataş Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi'nin ihalesini yaptığını anımsatarak, "Aradan geçen 1 yılda barınağın ihalesini alan şirket tek bir çivi çakmazken 7 Temmuz 2021 yılında yaklaşık 45 milyon lira bedelle yeni bir ihale yapıldı ve Nisan 2022'de çalışmaların biteceğinin sözü verildi." şeklinde konuştu.

Ali Yerlikaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelen telefonu anlattı: Benim ilk önce... Haberi Görüntüle

"BARINAĞI BİTİRMEK İÇİN 163 MİLYON PARA HARCADI"

Sözlerine devam eden Özcan, Yavaş'ın yaptığı ihalelerin "adrese teslim" ihaleler olduğunu belirterek, "Nisan 2022 yılında biteceği sözü verilen barınağın son durumu için yapılan incelemelerde ne hikmetse çalışmaların durdurulduğu görüldü. Ardından 7 ay daha tek bir çivi çakılmayan barınağa ilişkin 25 Kasım 2022 yılında 3'üncü bir ihale daha gerçekleştirildi." dedi.

"Mansur Yavaş ve ekibi gerçekleştirdiği 3 ihalede toplamda 163 Milyon TL harcadı." diyen Özcan, "Nisan 2022 yılında biteceğinin sözü verilen barınağa ilişkin 22 Temmuz 2023 yılında Sayın Yavaş sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım daha yapıyor." şeklinde konuştu.

DEM Parti'nin Şırnak programında terör propagandası: 6 şüpheli gözaltında Haberi Görüntüle

"5 AY GEÇTİ BARINAKTAN SES SEDA YOK"

"Yavaş yaptığı paylaşımda barınağın yüzde 95'inin tamamlandığını ve çok yakında açılışını yapacağını ifade ediyor" diyen Özcan, "Ancak bu paylaşımının da üzerinden 5 ay geçti. Barınağın son durumuna ilişkin hala ses seda yok." dedi. 

Son dakika: İstanbul Beykoz'da fabrika cayır cayır yanıyor Haberi Görüntüle

"HALKI KANDIRMAYA ÇALIŞIYOR"

Açıklamalarına devam eden Özcan, "Karataş Geçici Hayvan Barınağı'nı 5 yıldır bitiremeyen ve insanların başıboş köpekler tarafından parçalanmasına, sakat kalmasına ve hatta ölmesine neden olan bir belediye başkanı hiç utanmadan kameralar karşısına geçip 'Gelin hep beraber toparlayalım bu işi' şeklinde demeç verebiliyor. Popülizm siyasetini bırakıp hizmet siyasetine yönelin Sayın Yavaş. Ülke gündemine düşen konularda popülist söylemlerde bulunup insanları kandırmaya çalışıyor." şeklinde konuştu.

AFAD duyurdu: İzmir Kahramanmaraş ve Malatya'da peş peşe korkutan depremler Haberi Görüntüle

31 MART GECESİ YAVAŞ'I TORUN SEVMEYE YOLLAYACAĞIZ"

"Fakat Yavaş görüldüğü üzere konunun kökten çözümü için hiçbir adım atmamış." diyen Özcan, "Başlattığı işi bile 5 yıldır bitirememiş. İnşallah bu sorunun çözümü de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde AK Parti'ye nasip olacaktır. İnsanlarımızı 5 yıldır yaşadıkları bu durumdan 4 ay sonra kurtaracağız. Yüzde 60 ile kazanıyoruz diye şov yapanları 31 Mart gecesi büyük bir hezimetle evlerinde torun sevmeye yollayacağız" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading