Yandex Metrica

Bölücü kitaptan bomba ifşalar: HDP'liler Kandil'den izinsiz selam bile iletemiyor

Bölücü kitaptan bomba ifşalar: HDP'liler Kandil'den izinsiz selam bile iletemiyor

Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyecek olan eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi şubesi HDP’nin, terör üssü Kandil’den onaysız hareket edemediği bir kez daha belgelendi.

Gündem

23.01.2024, 20:39

Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun günlerdir merak edilen HDP ziyareti geçtiğmiz günlerde gerçekleşti.

HDP'li Pervin Buldan ve Mithat Sancar'la TBMM'de kapalı kapılar ardında görüşen Kılıçdaroğlu'nun eli kanlı gterör örgütü PKK'nın siyasi uzantısıyla yaptığı kirli pazarlık merak konusu oldu.

Kılıçdaroğlu'nun HDP ile yaptığı görüşmenin ardından HDP'li Ahmet Türk, Sırrı Sakık, Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder, Nevruz kutlamalarında terörist ele başı Abdullah Öcalan için 'özgürlük' çağrısı yaptı.

Bu kapsamda Altılı Masa'nın gizli ortağı HDP'nin liderlerinin Kandil ile olan organik bağını tescilleyen "İmralı Notları" kitabındaki diyaloglar dehşete düşürüyor.

HDP’nin bütün adaylarının Kandil’deki terör örgütü elebaşlarının kararıyla belirlendiğini ifşa eden PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın İmralı Notları isimli kitabından HDP’ye dair yalın gerçekler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Bakan Yerlikaya'dan Kayseri'deki olaylarla ilgili açıklama: Müsaade edemeyiz! Bakan Yerlikaya'dan Kayseri'deki olaylarla ilgili açıklama: Müsaade edemeyiz! Haberi Görüntüle

KANDİL’DEN İZİNSİZ SELAM BİLE İLETEMİYOR

Terörist ele başı Abdullah Öcalan’ın kitabında sözleri yer alan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın, Kandil’den onay almadan selam dahi iletemediğini açıkça söylediği ortaya çıktı. Teröristbaşı Öcalan’ın kitaplaştırdığı İmralı Notları’nın 8 Şubat 2014 tarihine ilişkin bölümünde dikkat çeken ifadeler yer alıyor. HDP lideri olan Pervin Buldan’ın, Öcalan’la gerçekleştirdiği diyaloga yer veriliyor. HDP’li Buldan’ın kayınpederinin Öcalan’a selam söylediğini ancak Buldan’ın bu selamı iletmek için Kandil’den onay aldığını söylediği, kitaptaki satırlar arasında.

Yargıtay'dan internet bağımlısı eşlere emsal karar! İnstagram, Facebook ve TikTok boşanma sebebi sayıldı! Yargıtay'dan internet bağımlısı eşlere emsal karar! İnstagram, Facebook ve TikTok... Haberi Görüntüle

TALİMATI ALMIŞ AMA KANDİL’İN DAYATMASINA BOYUN EĞMİŞ

Öcalan’ın kitabında ayrıca, eczaevinde tutuklu bulunan HDP’li Selahattin Demirtaş’la ilgili de çarpıcı sözler yer alıyor. HDP’nin oluşturduğu Seçim Komisyonu’nun tamamı Kandil tarafından belirlendi. Yetkinin Parti Meclisi’nde olmasına rağmen Kandil’deki PKK elebaşlarının sözünden dışarı çıkılmıyor. Seçim Komisyonu’na Kandil tarafından atanan isimler arasında Selahattin Demirtaş’ın da olduğu görüşmede öne çıkıyor. Terörist Öcalan, Demirtaş’a “Benim yetkilerimi kullanmalısınız” talimatı verdiğini ancak Demirtaş’ın Kandil’in dayatmasına boyun eğdiğini söylüyor.

Yeniakit gazetesi yazarı Murat Alan, bugünkü köşesinde terörist Öcalan’ın İmralı Notları isimli kitabındaki HDP kurmaylarıyla gerçekleştirdiği korkunç diyaloglara yer verdi. 

İşte 8 Şubat 2014 tarihli İmralı notları:

PERVİN BULDAN: Başkanım, son olarak birkaç kez Necdet Buldan (kayınbiraderi) size özel selam gönderdi. Ama ben Kandil’deki arkadaşların bilgisi dışında bunu size söylemedim. Son Kandil gidişimizde bu durumu da Heval Cuma’yla (Cemil Bayık) görüştüm. O da "bu sefer söyleyebilirsiniz, hatta bizim de selamımızı söyleyin, buraya gelsin görüşelim" dediler.

ÖCALAN: Evet, o neden öyle yaptı? Sorunu neydi? Bana karşı çok saygılıydı.

ÖCALAN: Kim belirledi bunları.

İDRİS BALUKEN: Seçim komisyonunun çalışmalarıyla belirlendi.

ÖCALAN: Kimdir bu seçim komisyonundakiler? Bunlar Kandil tarafından mı belirlendi, yoksa siz mi belirlediniz?

SIRRI SÜREYYA ÖNDER: Kandil belirledi.

ÖCALAN: Tamamıyla mı onlar belirledi? Parti Meclisi’nde belirlenmedi mi bu komisyon?

PERVİN BULDAN: Hayır, parti meclisinde ya da MYK’de belirlenmedi.

ÖCALAN: Böyle şey olur mu? Siz niye müdahale etmediniz? Devrimci cesaretiniz mi yok? Beni niye uyarmadınız?

SIRRI SÜREYYA ÖNDER: Başkanım yaşanan sıkıntıları size iletmiştik.

ÖCALAN: Kimdir bu seçim komisyonundakiler? İsim verin bana.

ÖCALAN: Korkmayın, tek bir isim istiyorum.

ÖCALAN: Kim yaptı bu işleri? Sorumlusu kimdir? Bütün sorumlusu Kandil’dir. Ben size benim adıma müdahale edin demiştim. Benim yetkilerimi kullanmalısınız demiştim. Selahattin’e de bunları söylemiştim. Selahattin de buradan gittikten sonra 24 saat bile geçmeden bu dayatılanlara boyun eğiyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading