Yandex Metrica

Sitede Ara

BM Genel Sekreteri Guterres'ten Emine Erdoğan'a 'sıfır atık' teşekkürü

BM Genel Sekreteri Guterres'ten Emine Erdoğan'a 'sıfır atık' teşekkürü

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, sıfır atık konusundaki çabaları için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a teşekkür etti.

Gündem

23.01.2024, 22:13

Birleşmiş Milletler'in resmi sosyal medya hesabndan yapılan açıklamada, Genel Sekreter Antonio Guterres'in New York'ta yapılan toplantıda Emine Erdoğan'a sıfır atık inisiyatiflerinin desteklenmesini istediği ve bu konuda gösterdiği çabalar sebebiyle şükranlarını sunduğu belirtildi. 

İkinci 'İbrahim öğretmen' vakası: Kopya çeken öğrenci öğretmenini bıçakladı! İkinci 'İbrahim öğretmen' vakası: Kopya çeken öğrenci öğretmenini bıçakladı! Haberi Görüntüle

KİLİT BİR ÖNEME SAHİP 

Guterres'in sorumlu bir atık üretimi ve tüketiminin küresel hedeflerin başarılması için kilit öneme sahip olduğunu dile getirdiği vurgulandı.

Diğer yandan Emine Erdoğan da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kısa bir süre içinde 20'den fazla lider eşi, bakanlar ve uluslararası örgütlerin temsilcilerinin, Guterres ile başlattıkları "Sıfır Atığa Küresel Taahhüt"e imza attığını dile getirdi.

Emine Erdoğan, "Birlikte, ortak bir çabayla küresel sıfır atık hedefini başaracağız." mesajını paylaştı.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading