Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Rize’nin de “mavi kategori”de yer alan iller arasına girdiğini duyurdu.
Bakan Koca, yaptığı paylaşımda, “Rize ikinci doz aşı oranında yüzde 75'in üzerine çıkarak mavi kategorisine geçti. Aşı oranı düşük tüm illerimizde bu hedefe ulaşmalıyız. 81 ilin tamamı bir an önce mavi olmalı. Hızlanalım.” İfadelerini kullandı.
RİZE ikinci doz aşı oranında %75’in üzerine çıkarak Mavi kategorisine geçti. Aşı oranı düşük tüm illerimizde bu hedefe ulaşmalıyız. 81 ilin tamamı bir an önce Mavi olmalı. Hızlanalım.
— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) >November 3, 2021