Yandex Metrica

Sitede Ara

Belindeki silahı çıkartıp karşılık verdi! Suikasta kurban giden Sinan Ateş'in vurulma anları ortaya çıktı!

Silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin cinayette yeni bir gelişme yaşandı. 30 Aralık 2022'de Ankara'da suikasta kurban giden Ateş'in öldürülme anına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

Gündem

17.05.2024, 08:10

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in suikasta uğradığı anın görüntüleri ortaya çıktı. 

Okuyucu veya işaretleyici yardımı alan engelli YKS süresi uzadı mı? Engelli YKS süresi kaç dakika oldu? Okuyucu veya işaretleyici yardımı alan engelli YKS süresi uzadı mı?... Haberi Görüntüle

SİNAN ATEŞ'İN BELİNDEKİ SİLAHI ALIP KARŞILIK VERDİ

Ankara'da 30 Aralık 2022'de motosikletli iki kişinin silahlı saldırısı sonucu suikasta uğrayan eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülme anına ilişkin yeni görüntülere ulaşıldı. Sinan Ateş'in vurularak yere düşmesinden sonra, arkadaşı Ahmet Keçik'in, Ateş'in belindeki silahı alarak saldırganlara karşılık verdiği görüldü.

Son dakika! Kabine toplantısı sona erdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Son dakika! Kabine toplantısı sona erdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Haberi Görüntüle

MOTOSİKLETLİ İKİ KİŞİ YAKLAŞARAK ATEŞ ETTİ 

Olay sırasında Sinan Ateş'in yanında arkadaşları olan Selman Bozkurt ve Ahmet Keçik bulunuyor. Sinan Ateş'in, Selman Bozkurt ve Ahmet Keçik ile yürüdüğü sırada motosikletli saldırganların geldiği ve Ateş'e saldırı düzenlediği kameralarda görülüyor. O sırada Sinan Ateş'in yanında bulunan Selman Bozkurt ise omuzundan yaralanarak Ateş'in yanına düşüyor. Ahmet Keçik ise Ateş'in belindeki silahı alarak kaçan saldırganların arkasından ateş ediyor.

Bakan açıkladı! Asgari ücrete ara zam yapılmayacak mı? Temmuz'da asgari ücrete zam yok mu? Bakan açıkladı! Asgari ücrete ara zam yapılmayacak mı? Temmuz'da asgari... Haberi Görüntüle

ZANLILAR 1 TEMMUZ'DA HAKİM KARŞINA ÇIKACAK 

Suikastın tetikçisi olduğu belirtilen Eray Özyağcı ile Doğukan Çep, Tolgahan Demirbaş, Emre Yüksel ve avukat Serdar Öktem ile 3 polisin de aralarında bulunduğu tutuklu 22 kişi hakkında iddianame hazırlamıştı.Sinan Ateş'in öldürüldüğü, Selman Bozkurt'un ise hayati tehlike geçirecek şekilde yaralandığı olaya ilişkin soruşturma kapsamındaki iddianame 32’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti.'Tasarlayarak öldürme', 'Öldürmeye teşebbüs', 'Suça azmettirme’ ve 'Suça yardım etme’ suçlarından yargılanacak sanıklar 1 Temmuz saat 09.00'da hakim karşısına çıkacak.

Son dakika... Valiliklerden peş peşe yasak kararı: 7 ilde gösteri ve yürüyüşler kısıtlandı Son dakika... Valiliklerden peş peşe yasak kararı: 7 ilde gösteri... Haberi Görüntüle

22 KİŞİ YARGILANACAK 

Tetikçi Eray Özyağci ile Vedat Balkaya ve Suat Kurt müşterek fail, sanıklar Doğukan Çep ve Tolgahan Demirbaş'ın da suça azmettiren olduğu, sanıklar Zekeriya Asarkaya, Hakan Saraç, Ufuk Köktürk, Mehmet Yüce, Mustafa Uzunlar, Aşkın Mert Gelenbey, Murat Can Çolak, Osman Bayraktar, Caner Güney, Umut Ersoy, Çağlar Zorlu, Aytaç Ataç, Emre Yüksel, Serdar Öktem, Erdem Karadeniz, Alper Atay, Mustafa Ensar Aykal'ın ise iştirak halinde işlenen suça yardım ettikleri gerekçesiyle cezalandırılmaları isteniyor.

MHRS onaylı randevu nedir? MHRS randevusuna onay verilmezse ne olur, cezası var mı? MHRS onaylı randevu nedir? MHRS randevusuna onay verilmezse ne olur,... Haberi Görüntüle

SİNAN ATEŞ CİNAYETİ İDDİANAMESİNDEN 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının iddianamesinde, Ateş'in eşi Ayşe Ateş ve olay sırasında beraberindeki Selman Bozkurt "müşteki", 22 kişi de "sanık" sıfatıyla yer aldı.

İddianamede, sanıklar Özyağci, Balkaya ve Kurt'un "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, müşteki Selman Bozkurt'a yönelik "tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 13'er yıldan 20'şer yıla kadar; Çep ve Demirbaş'ın ise cinayete azmettirmekten ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

Özyağci'nin ayrıca "ruhsatsız tabanca bulundurmak ve taşımak" suçundan 1 yıldan 3 yıla, Demirbaş'ın ise "zincirleme şekilde kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme" suçundan 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Sanıklar, Asarkaya, Saraç, Köktürk, Yüce, Uzunlar, Gelenbey, Çolak, Bayraktar, Güney, Ersoy, Zorlu, Ataç, Yüksel, Öktem, Karadeniz, Atay ve Aykal'ın " tasarlayarak kasten öldürmeye yardım" suçundan 15'er yıldan 20'şer yıla kadar hapsi istenirken, Aykal'ın kamu görevinin verdiği yetkiyi kötüye kullanarak maktule ait kişisel bilgileri hukuka aykırı olarak temin ettiği gerekçesiyle 3 yıldan 6 yıla kadar cezalandırılması talep edildi.

Olaya ilişkin hakkında işlem yapılan toplam 39 kişiden, haklarında yurt dışına çıkış yasağı getirilen diğer 17'si hakkındaki soruşturma, ayrı bir dosya üzerinden sürüyor.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

1

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Loading