Yandex Metrica

Belgeli açıklama! Altınok'tan 600 daire iftirasına cevap: Yavaş'ın zerre onuru varsa istifa etmesi lazım

Belgeli açıklama! Altınok'tan 600 daire iftirasına cevap: Yavaş'ın zerre onuru varsa istifa etmesi lazım

AK Parti ABB Başkan Adayı Turgut Altınok, Antalya'daki 600 dairesinin olduğu iddilarına ilişkin noktayı koydu. Yandaş medya ve CHP'li başkan Mansur Yavaş'a belgelerle cevap veren Altınok, "Yavaş'ın zerre onuru varsa istifa etmesi lazım" ifadelerini kullandı.

Gündem

12.04.2024, 00:33

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok'un Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Tapu Dairesi Başkanlığı'na ait Antalya’da üzerine kayıtlı herhangi bir gayrimenkul olmadığını gösteren resmi belgeler ortaya çıktı.

Söz konusu belgelerle açıklamalarda bulunan Altınok, "Kaç gündür çamur yalan iftira siyasetine hem Ankara hem Türkiye şahit oluyor. Bizim mal varlığımızı açıklamamızla beraber, bir yalan, çamur ve iftira kampanyası başlattılar." ifadelerini kullandı.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İslam dünyasına Gazze çağrısı: Bu davaya sahip çıkın Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İslam dünyasına Gazze çağrısı: Bu davaya... Haberi Görüntüle

"ZERRE ONURU VARSA İSTİFA EDER"

"600 dairem varsa adıma kayıtlı ben beyannamede vermediysem istifa ederim ama bana bu yalanı atan Yavaş’ın da bir konuşması var." diyerek sözlerine devam eden Altınok, "600 dairesi varmış niye beyanda bulunmadı ben de dedim ki 600 tane dairem varsa tapusunu çıkarsınlar ben istifa edeceğim yoksa zerre onurları varsa..." dedi.

İletişim Başkanlığı'ndan Erdoğan-Miçotakis zirvesine ilişkin açıklama: 'Dışişleri Bakanları görevlendirildi' İletişim Başkanlığı'ndan Erdoğan-Miçotakis zirvesine ilişkin açıklama: 'Dışişleri Bakanları görevlendirildi' Haberi Görüntüle

İFTİRA ÇAMUR SİYASETİ

"Basın objektif olmalı ve tarafsız olmalı" diyerek sözlerine devam eden Cumhur İttifakı ABB adayı Altınok, "Ama bırakın objektif olmayı iftira ve yalan kampanyasının bir parçası oldular. Bugün de Antalya Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Tapu Dairesi Başkanlığından verdiğim dilekçenin sonucu; ilgili dilekçede bahsi geçen… TC kimlik no’lu  Turgut Altınok adına Türkiye’nin tamamının 02.05.2012’den beri ortak platformu Tapu Kadastro Bilgi Sistemi üzerinde TC Kimlik numaralı kriterleri kullanılarak yapılan araştırma ve sorgulama sonucunda Antalya il ve ilçeleri içerisinde herhangi bir gayrimenkul kaydına rastlanmamıştır. Gördüğünüz gibi Hakan Çelik imzasıyla Tapu Daire Başkanı. Bunu bütün kamuoyuna sunuyorum. Kimin yalancı kimin iftiracı kimin çamur kimin de dosdoğru olduğunun belgesidir bu." ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Altınok, "Ahlaksızca çamur ve iftiraları atmaya devam ettiler. Dolayısıyla bu zerre onuru olanlar özür dileyecek. Tabi bu iddia yatanlarla ilgili dava sürecini başlatırken maddi ve manevi bunlar hepsi gördüğünüz gibi mahkum olacak. Ama Ankaralı şunu görmeli ki bir tarafta tertemiz bir aday var, öbür tarafta yalan çamura batmış iftiracı bir aday var." ifadelerini kullandı.

Silah kaçakçıları MERCEK-18 operasyonuyla kıskıvrak yakalandı: 121 ruhsatsız tabanca ele geçirildi! Silah kaçakçıları MERCEK-18 operasyonuyla kıskıvrak yakalandı: 121 ruhsatsız tabanca ele... Haberi Görüntüle

"KIBLEMİZ TÜRKİYE"

"Kendisi tabi Londra'da aldığı evin hesabını veremez. Kendisi şu an oturduğu 25 milyon liralık evin hesabını veremez çünkü ikisini de belediye başkanı olduktan sonra almış. Yani 25 yıl Yavaş belediye başkanlığı yapsa 25 milyon lira ev alamaz." diyerek sözlerine devam eden Altınok, "Kızının şirketi Londra'da, evi Londra'dan alıyor. Yani bizim neyimiz varsa Türkiye'de. Bizim kıblemiz Türkiye. Vatanımız Türkiye. Bizim başka gidecek vatanımız yok. Onlar Londra'ya gidebilirler. Evleri hazır. Villası hazır. Şirketi hazır. İşi hazır. Ama bizim Türkiye dışında başka bir vatanımız yok." dedi.

Açıklamalarına devam eden Cumhur İttifakı Başkan Adayı Turgut Altınok, "Evet, yalan, çamur, iftira kampanyasına Sayın Yavaş da katıldı. Dolayısıyla 600 tane Antalya'da dairesi var. Onun niye beyannamesini vermedi? İstifa etmesi gerekir dedi. Ben dedim ki Antalya'da adamı 600 tane daire varsa ben istifa etmeye hazırım. Yoksa bu çamuru atan bu yalanı söyleyen, çamur yalan kervanına katılan Sayın Yavaş'ın da zerre onuru varsa istifa etmesi gerekirdi." şeklinde konuştu.

"Bugün gördüğünüz gibi burada belge Antalya'dan aldığımız belgedir." diyerek sözlerine devam eden Altınok, "Hiç Antalya'da altın altın altın üzerine hiçbir gayrimenkul olmadığının tapu dairemizin belgesidir. Bana iftira atan, çamur atan, yalan söyleyen kim varsa kim varsa, onların yalancı iftira atıcı ve çamurcu olduklarının belgesidir. Dolayısıyla Sayın Yavaş zerre onuru varsa Yavaş'ın istifa etmesi lazım. Bu istifa etmesini gerektirecek. Bunu yalanlayan devletimizin belgesidir." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Loading