Yandex Metrica

Sitede Ara

Belediye değil adeta terör kampı! Eski İBB çalışanı Ezgi Yıldız’ın yeni paylaşımları ortaya çıktı: Devleti terörist ilan etmiş

Belediye değil adeta terör kampı! Eski İBB çalışanı Ezgi Yıldız’ın yeni paylaşımları ortaya çıktı: Devleti terörist ilan etmiş

Eski İBB çalışanı Ezgi Yıldız'ın yeni paylaşımları ortaya çıktı. "Polis Teşkilatı, halkın güvenliği perdesi altından 'Halka zulüm örgütüdür" paylaşımıyla emniyet teşkilatını hedef aldığı kaydedildi.

Gündem

23.01.2024, 20:39

Cumhuriyet Savcısı Selim Kiraz'ın adliyede DHKP-C'li teröristlerce şehit edilmesinin ardından savcının makamında rehin alındığı anın görüntüsünü paylaşan Eski İBB çalışanı Ezgi Yıldız'ın daha önceki sosyal medyada paylaştığı yeni paylaşımlar ortaya çıktı. Yıldız’ın daha öncede terör sevici paylaşımlarda bulunup devleti terörist ilan ettiği paylaşımlar belirlendi. Soruşturması süren Yıldız’ın devletin tüm kurumlarına nefret kusan, iftira atan paylaşımları bir bir ortaya çıktı.

Cumhuriyet Savcısı Selim Kiraz'ın adliyede DHKP-C'li teröristlerce şehit edilmesinin ardından savcının makamında rehin alındığı anın görüntüsünü paylaşarak, 'Adalet, Adalet sarayında böyle sağlanır' notunu düşen ve tutuklanan İBB çalışanı Eda Ezgi Yıldız'la ilgili yürütülen soruşturmanın ayrıntılarına ulaşıldı.

MEB'den son dakika duyurusu: Öğretmen ataması mülakat yerleri açıklandı! MEB'den son dakika duyurusu: Öğretmen ataması mülakat yerleri açıklandı! Haberi Görüntüle

18 yıl sonra bir ilk! Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP Genel Merkezi'ni ziyaret etti 18 yıl sonra bir ilk! Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP Genel Merkezi'ni... Haberi Görüntüle

DEVLETİ TERÖRİST İLAN EDİP NEFRET KUSTU

PKK'lı teröristlerin Güneydoğu'da başlattıkları Hendek Olayları'nı sonlandırmak amacıyla aylarca nokta operasyonlarıyla ilerleyen Türk Silahlı Kuvvetleri'ne 'katliam' iftirasına da destek çıkan Yıldız'ın emniyet teşkilatını karalayan paylaşımları da ortaya çıktı. Yıldız'ın "Polis Teşkilatı, halkın güvenliği perdesi altından 'Halka zulüm örgütüdür" paylaşımıyla emniyet teşkilatını hedef aldığı saptandı. Yıldız'ın ayrıca devleti teröristlikle suçlayan paylaşımlarda da bulunduğu belirlendi.

Savcı Kiraz'ın şehit edilmesi sonrasındaki paylaşım dışında polis teşkilatına halka zülüm örgütüdür gibi örgütsel paylaşımları da ortaya çıkan Yıldız paylaşımların yaptığı hesabın kendisine ait olduğunu söylediği sırada ifadeyi durdurup avukatıyla görüştüğü öğrenildi.

Toplu taşıma Kurban Bayramı'nda ücretsiz mi, kaç gün? Toplu taşıma Kurban Bayramı'nda ücretsiz mi, kaç gün? Haberi Görüntüle

DGS sınav yerleri belli oldu mu 2024? DGS sınav yerleri belli oldu mu 2024? Haberi Görüntüle

PAYLAŞIMLARI YAPMADIĞINI İDDİA ETTİ

Daha sonra paylaşımları kendisinin yapmadığını öne süren İBB çalışanı, örgütsel paylaşımları hakkında konuşmayıp "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Proje Uzmanı olarak sıradan bir çalışanım. Üzerimden bir linç kampanyası yapıldığını düşünüyorum. Bu kampanya nedeniyle de ciddi anlamda mağdur edilen taraf durumundayım" diyerek bir kez daha pes dedirtti.

Samsun bayram namazı saat kaçta kılınacak 2024? Samsun bayram namazı saat kaçta kılınacak 2024? Haberi Görüntüle

Kredi kartıyla kurbanlık alınır mı, kesilir mi? Kredi kartıyla kurbanlık alınır mı, kesilir mi? Haberi Görüntüle

HİÇ İŞE GİTMEDEN AYLIK 5 BİN TL MAAŞ ALDI

CHP Parti Meclisi üyesi ve İBB şirketi İstanbul Yönetim Yenileme A.Ş.'nin (İSYÖN) Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Günaydın'ın sekreteri olan Eda Ezgi Yıldız hiç işe gitmeden 2019'dan beri İnsan Kaynakları Müdürlüğü'ne 'Uzman' kadrosundan sosyal yardım ve ikramiyeler hariç 15 bin lira maaşla işe alındı.

Bankamatikçi sekreter DHKP-C'li teröristlerce Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki makam odasında henüz 46 yaşındayken 31 Mart 2015 yılında şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınmış haldeki fotoğrafını paylaşıp "Adalet, Adalet Sarayı'nda böyle sağlanır" notunu düşmesinin ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye-Özbekistan İş Forumu'nda konuştu: 'Türk modeli Özbekistan'a yol göstereci olacaktır' Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye-Özbekistan İş Forumu'nda konuştu: 'Türk modeli Özbekistan'a yol... Haberi Görüntüle

Peş peşe orman yangınları başladı! Manisa, Sakarya ve Balıkesir'de orman yangını çıktı! Havadan müdahaleler başladı! Peş peşe orman yangınları başladı! Manisa, Sakarya ve Balıkesir'de orman... Haberi Görüntüle

İFADESİNDE KIVIRMAYA ÇALIŞTI

Şehit Cumhuriyet Savcısı Selim Kiraz ve diğer twitlerinin ortaya çıkmasının arından hesabını kapatan Ezgi Yıldız, İstanbul Terörle Mücadele Şubesinde ifadesi alındıktan sonra sevk edildiğini mahkemece tutuklandı. İfadesinde inkara sarılan Ezgi Yıldız'ın terör örgütleriyle bağı araştırılırken, yapılan paylaşımlarla ilgili Siber polisin geçmişe yönelik detaylı çalışmasının da devam ettiği öğrenildi.

Terör sevici İBB çalışanı ifadesinde @ezgiyildiz34 rumuzlu hesabın kendisine ait olduğunu, hesabı çok uzun bir süredir kullandığını, 30 Mart 2023'de twitter üzerinden aldığı hakaret ve tehditler nedeniyle de saat 09:00-09:30 sıralarında hesabını kapattığını söyledi.

Bu sırada avukatıyla özel görüşme yapmak isteyen Yıldız, ifadesinin devamında paylaşımı kendisinin yapmadığını, kendisinin etiketlenerek paylaşımlar başlayınca Şehit Savcı hakkında twiti gördüğünü öne sürerek linç kampanyası başlatıldığı için hesabını dondurduğunu söyledi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading