Yandex Metrica

Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji ve Bakan Özhaseki'den son dakika uyarısı

Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji ve Bakan Özhaseki'den son dakika uyarısı

9 gün boyunca sürecek olan Ramazan Bayramı tatili başladı.Yurdun bir tarafında yağmur, bir tarafında güneş var. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, haftalık hava tahmini raporu yayımladı. Yapılan değerlendirmelere göre; kısa bir süredir yurt genelinde etkili olan sıcak hava dalgası yerini yağışlı havaya bırakacak.  Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki Ramazan Bayramı'nda beklenen hava durumunu açıkladı. Özhaseki, "Ülkemizde hava sıcaklıklarının, hafta boyunca mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyredeceği, 9 günlük tatil boyunca ülkemiz genelinde yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olacağı tahmin edilmektedir" dedi.

Gündem

09.04.2024, 14:16

9 gün boyunca sürecek olan Ramazan Bayramı tatili başladı. Herkesin aklında tek bir soru var. Bayramda havaların nasıl olacağı merak ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, hava durumuna ilişkin vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, haftalık hava tahmini raporu yayımladı. Yapılan değerlendirmelere göre; kısa bir süredir yurt genelinde etkili olan sıcak hava dalgası yerini yağışlı havaya bırakacak. 

Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, Salı gününden itibaren ülkemiz genelinde artarak mevsim normalleri üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

Hava Sıcaklığı: Önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yağışlar: Yağışların Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, dik ve eğimli yamaçlarda kar erimesine bağlı heyelan ve çığ tehlikesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Çığ tehlikesi ve kar erimesine dikkat: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Rüzgar: Rüzgârın, Marmara'nın güneyi ile Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Pazar günü otobüsler ücretsiz mi 19 Mayıs? Pazar günü otobüsler ücretsiz mi 19 Mayıs? Haberi Görüntüle

3 İL İÇİN SARI KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Hakkari, Şırnak ve Van için sarı kodlu uyarı verdi.

Boeing 763 uçağı hangi ülkenin? Boeing 763 ve Boeing 767 arasındaki farklar neler? Boeing 763 uçağı hangi ülkenin? Boeing 763 ve Boeing 767... Haberi Görüntüle

BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Özhaseki, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Ramazan Bayramı'ndaki hava tahmin raporunu değerlendirdi.

Bayramda ülke genelinde hava sıcaklıklarının hafta boyunca mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyredeceğini bildiren Özhaseki, bayram tatilinde yola çıkacak vatandaşları araçlarını dikkatli kullanmaları ve Meteoroloji Genel Müdürlüğünün telkinlerini dikkate almaları konusunda uyardı.

Tarihi buluşma vatandaşlara soruldu: Cumhurbaşkanı Erdoğan- Özgür Özel görüşmesini destekliyor musunuz? Tarihi buluşma vatandaşlara soruldu: Cumhurbaşkanı Erdoğan- Özgür Özel görüşmesini destekliyor... Haberi Görüntüle

''SAĞANAK YAĞIŞ OLACAK''

Bakan Özhaseki, "Ülkemizde hava sıcaklıklarının, hafta boyunca mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyredeceği, 9 günlük tatil boyunca ülkemiz genelinde yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olacağı tahmin edilmektedir. Tüm milletimizin Ramazan Bayramı'nı şimdiden kutluyor, sevdiklerimizle bir ve beraberce geçireceğimiz bir bayram olmasını temenni ediyorum." ifadesini kullandı.

Okuyucu veya işaretleyici yardımı alan engelli YKS süresi uzadı mı? Engelli YKS süresi kaç dakika oldu? Okuyucu veya işaretleyici yardımı alan engelli YKS süresi uzadı mı?... Haberi Görüntüle

HANGİ BÖLGELER YAĞIŞ ALACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan hava tahmin raporuna göre, bayramın ilk günü Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Hatay çevrelerinin, bayramın 2. günü iç Ege'nin doğusu, iç ve Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun, bayramın 3. günü ise iç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Adana, Hatay, Osmaniye, Balıkesir ve Bursa çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Bayram tatili boyunca sıcaklıklar ise gece 1 ile 9, gündüz 16 ile 27 derece arasında seyredecek.

Son dakika: İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan kumpas açıklaması: Kurdukları tuzakları yerle bir edeceğiz Son dakika: İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan kumpas açıklaması: Kurdukları tuzakları... Haberi Görüntüle

ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR

Bayramdaki hava durumu tahminlerine göre, Ankara genellikle parçalı bulutlu, cuma günü çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, günün en yüksek sıcaklığı 17-25 derece arasında olacak.

İstanbul genellikle parçalı bulutlu, pazar günü çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, günün en yüksek sıcaklığı 18-24 derece arasında gerçekleşecek.

İzmir ise genellikle parçalı bulutlu, pazar günü çok bulutlu, iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, günün en yüksek sıcaklığı 23-27 derece arasında olacak.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Loading