Yandex Metrica

Bayram tatilinin ilk gününün bilançosu ağır: Trafik kazalarında 9 kişi hayatını kaybetti 1047 kişi yaralandı!

Bayram tatilinin ilk gününün bilançosu ağır: Trafik kazalarında 9 kişi hayatını kaybetti 1047 kişi yaralandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatili başlamadan ilk günki kaza bilançosunu açıkladı. Yerlikaya, ''tatilinin ilk günü trafik kazalarında maalesef 9 vatandaşımız hayatını kaybetti, bin 47 vatandaşımız ise yaralandı'' ifadelerini kullandı.

Gündem

09.04.2024, 19:45

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 günlük bayram tatilinin ilk gününde meydana gelen trafik kazalarının raporunu açıkladı.

Bakan Yerlikaya, 24 saat içerisinde 651 trafik kazasının meydana geldiğini, kazalarda 9 kişinin hayatını kaybederken 1047 vatandaşımızın ise yaralandığını açıkladı.

Türkiye ile Kuveyt arasında 6 anlaşma: İki ülke işbirliğini geliştiriyor Türkiye ile Kuveyt arasında 6 anlaşma: İki ülke işbirliğini geliştiriyor Haberi Görüntüle

411 BİN ARAÇ DENETLENDİ

Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabı üzerinden trafik kurallarına uyulması gerektiğini tekrardan hatırlatarak şu ifadelerde bulundu;

9 günlük Bayram Tatili için yolculuklar başladı. Emniyet ve jandarma trafik ekiplerimiz vatandaşlarımızın güvenliği için gerekli önlemleri alıyor, denetimleri büyük bir hassasiyetle sürdürüyor.

  • 651 trafik kazası meydana geldi.
  • 411.588 araç denetlendi.
  • 19.654 araca hız ve radar işlemi,
  • 37.130 araca ise diğer işlemler yapıldı.

Bayram tatilinin ilk günü trafik kazalarında maalesef 9 vatandaşımız hayatını kaybetti. 1047 atandaşımız ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Lütfen trafik kurallarına harfiyen uyalım, aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim.

Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil.

Lütfen aklımızdan çıkarmayalım.

Habere Tepki Ver

0

1

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Loading