Yandex Metrica

Sitede Ara

Bayraktar TB3 testleri hız kazandı! Art arda 3 test başarıyla tamamlandı

Bayraktar TB3 testleri hız kazandı! Art arda 3 test başarıyla tamamlandı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterine girmek için gün sayan Bayraktar TB3 silahlı insansız hava aracı peş peşe test uçuşlarını sürdürüyor. Bayraktar TB3 son test uçuşlarını başarıyla tamamladı. 

Gündem

18.05.2024, 05:37

TCG Anadolu amfibi hücum gemisinden ilk uçuşa gün sayan Bayraktar TB3 silahlı insansız hava aracının test uçuları hız kazandı. Bayraktar TB3 peş peşe üç test uçuşunu başarıyla tamamladı.

Baykar tarafından yerli ve milli imkanlar ile üretilen Bayraktar TB3 silahlı insansız hava aracı başarılı testlerini sürdürüyor. BAYKAR Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Yüksek İrtifa Sistem Tanımlama Sertifikasyon ve Performans Testleri" ifadelerine yer vererek 14 - 15 ve 16 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen 38.39. ve 40. test uçuşlarını paylaştı.

Bayraktar TB3 SİHA.png

DDM'den provokasyonlara karşı dikkat çeken rapor! Suriyeli sığınmacılarla ilgili iddialar ve gerçekler açıklandı! DDM'den provokasyonlara karşı dikkat çeken rapor! Suriyeli sığınmacılarla ilgili iddialar... Haberi Görüntüle

İHRACAT ŞAMPİYONU: BAYKAR

Başlangıçtan bugüne tüm projelerini öz kaynakları ile yürüten Baykar, 2003 yılındaki İHA Ar-Ge sürecinin başlangıcından itibaren tüm gelirlerinin %83’ünü ihracattan elde etti. 2021 ve 2022 yıllarında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre savunma ve havacılık sektörünün ihracat lideri oldu. Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından 2023’te de sektörün ihracat şampiyonu olduğu açıklanan Baykar, geçen yıl 1.8 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Son yıllarda gelirlerinin %90’ından fazlasını ihracattan elde eden Baykar, 2023’te savunma ve havacılık sektöründeki ihracatın 3’te 1’ini tek başına yaptı. Dünyanın en büyük SİHA ihracatçısı olan Baykar’ın hâlihazırda imzalanan sözleşmelerinin %97.5’i ihracat kaynaklıdır. Bayraktar TB2 SİHA için 33 ülkeyle, Bayraktar AKINCI TİHA için ise şimdiye kadar 9 ülke ile olmak üzere toplam 34 ülkeyle ihracat anlaşması imzalandı.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading