Yandex Metrica

Bakanlıktan son dakika 'kayıp çocuklar' açıklaması! O haberler gerçeği yansıtmıyor

Bakanlıktan son dakika 'kayıp çocuklar' açıklaması! O haberler gerçeği yansıtmıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, deprem bölgesinde kayıp olduğu iddia edilen çocukların kaçırıldığı ve bu açıklamaların bakanlıkça doğrulandığı iddiasını yalanlayan yeni bir bilgilendirme notu yayınladı. Sosyal medyadan paylaşılan bilgilendirmede söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.

Gündem

23.01.2024, 22:20

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımla 6 Şubat tarihinde meydana gelen ve 'asrın felaketi' olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin şiddetli olarak etkilediği bölgede kayıp olduğu iddia edilen çocukların beyaz bir araç ile kaçırıldığı ve bu açıklamaların bakanlıkça doğrulandığı iddiasının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Eylem Tok ve katil oğlu için hesap vakti! Timur Cihantimur’un cezaevi fotoğrafı ortaya çıktı Eylem Tok ve katil oğlu için hesap vakti! Timur Cihantimur’un... Haberi Görüntüle

"GERÇEĞİ YANSITMIYOR"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında "Adıyaman'da, kayıp depremzede çocuklar için 'kaçırıldı' endişesi: Beyaz aracın sırrı" başlıklı haberlerin yer aldığının altı çizilerek, şunlar kaydedildi:

"Haberin içeriğinde kayıp olduğu iddia edilen çocukların beyaz bir araç ile kaçırıldığı ve bu açıklamaların bakanlığımızca doğrulandığı iddiası kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Deprem bölgesinde ailesi ve yakınlarına ulaşılamayan refakatsiz çocuklarla alakalı bilgiler son derece açık ve şeffaf bir şekilde düzenli olarak kamuoyu ile paylaşılıyor. Vatandaşlarımızın resmi kurumların açıklamaları haricinde bu tip iddialara itibar etmemeleri önemle rica olunur."

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading