Yandex Metrica

Bakanlık İBB'nin yapamadığı metroyu devraldı! Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi: Açılışa sayılı günler kaldı

Bakanlık İBB'nin yapamadığı metroyu devraldı! Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi: Açılışa sayılı günler kaldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yapmadığı Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı'nı devralarak çalışmalara başlamıştı. Bakan Karaismailoğlu İBB'den devralınan metronun kısa süre içerisinde açılışının yapılacağı müjdesini verdi.

Gündem

14.02.2024, 00:03

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden devraldığı Başakşehir-Kayaşehir metro hattında sona gelindi. Açıklama Bakan Karaismailoğlu tarafından yapıldı.

Manşet enflasyon nedir? Manşet enflasyonun anlamı ne? Manşet enflasyon nedir? Manşet enflasyonun anlamı ne? Haberi Görüntüle

13 PROJEDE 177,3 KİLOMETRE RAYLI SİSTEM HATTI İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yazılı açıklamasında, Bakanlıkça yapımı sürdürülen 13 projede toplam 177,3 kilometre uzunluğunda raylı sistem hattının inşaatının devam ettiğine dikkati çekti.

Tarkan Kuantum şarkı sözleri | Kuantum 51 albümü şarkıları hangileri? Tarkan Kuantum şarkı sözleri | Kuantum 51 albümü şarkıları hangileri? Haberi Görüntüle

6 HATTA İSTANBUL İÇİN ÇALIŞIYORUZ

İstanbul'da yapımı tamamlanıp hizmete sunulan metro hattı uzunluğunun "Pendik-Tavşantepe-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı" ile 87,4 kilometreye ulaştığının altını çizen Karaismailoğlu, şu bilgileri paylaştı:

Toplam uzunluğu 95,9 kilometre olan 6 hatta İstanbul için çalışıyoruz. Bakırköy (İDO)-Bahçelievler-Kirazlı Metro Hattı, Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro Hattı, Halkalı-Başakşehir-İstanbul Havalimanı Metro Hattı, Altunizade-Çamlıca Camii-Bosna Bulvarı Metro Hattı, Kazlıçeşme-Sirkeci Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi ve Başakşehir-Çam ve Sakura Şehir Hastanesi-Kayaşehir metro hatlarını hizmete almak için çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Şu an İstanbul'un raylı sistem ağı 259,5 kilometredir. Yapımı devam eden projelerimiz bittiğinde bu rakam 362,8 kilometreye yükselecek. Bir başka, deyişle raylı sistem ağının yüzde 50'si Bakanlığımız tarafından İstanbul'a kazandırılmış olacak.

Rika ne demek? Rika kelimesinin anlamı ne? Rika ne demek? Rika kelimesinin anlamı ne? Haberi Görüntüle

Ambulansa yol vermeyen trafik magandaları her yerde aranıyor! Bakan Koca: Yasa peşlerinde Ambulansa yol vermeyen trafik magandaları her yerde aranıyor! Bakan Koca:... Haberi Görüntüle

BAŞAKŞEHİR-KAYAŞEHİR METROSU İBB'DEN DEVRALINDIĞINDA YÜZDE 5 İLERLENMİŞTİ

Bakan Karaismailoğlu, Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesinden devralındığını anımsatarak, bu hattın devralındığında fiziki ilerlemesinin yüzde 5 seviyesinde olduğunu vurguladı.

TFF Başkan adayı Servet Yardımcı kimdir? TFF Başkan adayı Servet Yardımcı kimdir? Haberi Görüntüle

6,2 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDAKİ HATTIN AÇILMASINA SAYILI GÜNLER KALDI

Devrin ardından kısa süre içerisinde hattın test sürüşlerine hazır hale getirildiğine dikkati çeken Karaismailoğlu, "6,2 uzunluğundaki hattın açılmasına sayılı günler kaldı. Hattımızda Onurkent, Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Kayaşehir ve Başakşehir Metrokent istasyonları olmak üzere toplam 4 istasyon var. Tasarım hızı saatte 80 kilometre olan araçlar ile saatte tek yönde 70 bin yolcuya hizmet verebilecek kapasitede. Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı'mızı tamamlayarak özellikle dünyanın en gelişmiş en modern hastanelerinden olan Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'yle buluşturacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristana asla izin vermeyiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristana asla izin vermeyiz Haberi Görüntüle

KAYAŞEHİR-MAHMUTBEY ARASI SEYAHAT SÜRESİ 20 DAKİKA

Karaismailoğlu, hattın günde ortalama 25 metre ilerleme hızıyla yapıldığına işaret ederek, şunları kaydetti:

Hattın işletmeye alınmasıyla birlikte kent merkezi ile Çam ve Sakura Şehir Hastanesi arasında hızlı, ekonomik ve güvenli bir ulaşım imkanı olacak. Ayrıca, diğer toplu taşıma modları ile hastanenin entegrasyonu sağlanacak. Proje ile Metrokent İstasyonu'nda Bağcılar-Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy Hattı'na, Kayaşehir İstasyonu'nda Halkalı-İstanbul Havalimanı Metro Hattı'na entegre olacak.

Bu entegrasyonla bölgenin havalimanına metro ile ulaşımı da sağlanacak. Hattın hizmete alınmasıyla, Kayaşehir-Mahmutbey arası seyahat süresi 20 dakika, Metrokent-Özgürlük Meydanı (Bakırköy) arası 29 dakika, Metrokent-İstanbul Havalimanı arası 24 dakika, Çam ve Sakura Şehir Hastanesi-Bakırköy (Kirazlı) arası 23 dakika olacak.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading