Yandex Metrica

Bakan Yumaklı'dan "sokak hayvanları" düzenlemesine ilişkin açıklama

Bakan Yumaklı'dan "sokak hayvanları" düzenlemesine ilişkin açıklama

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'dan "sokak hayvanları" düzenlemesine ilişkin açıklama geldi. Bakan Yumaklı, "Sokak hayvanlarıyla ilgili düzenlemede Meclis takvimini bilmiyorum ama bu yıl Meclis kapanmadan görüşülür diye düşünüyorum. Adalet, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği, İçişleri ve bizim bakanlığımız işbirliğinde çalışılıyor. Her kurumun sorumlulukları var. Daha önce de söylediğimiz gibi herkes sorumluluklarını yerine getirecek, yasal düzenleme gerekiyorsa yapılacak, şimdi biz o kısımdayız" dedi.

Gündem

17.05.2024, 17:08

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından basın mensuplarının sorularını cevaplarken "sokak hayvanları" düzenlemesine ilişkin önemli mesajlar verdi.

Prof. Dr. Nurcan Meral Özel kimdir? Kandilli Rasathanesi Genel Müdürü değişti! Prof. Dr. Nurcan Meral Özel kimdir? Kandilli Rasathanesi Genel Müdürü... Haberi Görüntüle

SOKAK HAVYANLARIYLA İLGİLİ DÜZENLEME

Sahipsiz hayvanlarla ilgili düzenlemeye ilişkin soru üzerine Yumaklı, şu ifadeleri kullandı:

"Sokak hayvanlarıyla ilgili düzenlemede Meclis takvimini bilmiyorum ama bu yıl Meclis kapanmadan görüşülür diye düşünüyorum. Adalet, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği, İçişleri ve bizim bakanlığımız işbirliğinde çalışılıyor. Her kurumun sorumlulukları var. Bakanlıklar, belediyeler, kurumlar... Daha önce de söylediğimiz gibi herkes sorumluluklarını yerine getirecek, yasal düzenleme gerekiyorsa yapılacak, şimdi biz o kısımdayız. O devreye girdikten sonra herkes sorumluluklarını yerine getirecek."

Tuva Cihangir Atasever uzaya ne zaman çıkacak, evli mi? Tuva Cihangir Atasever kimdir, kaç yaşında? Tuva Cihangir Atasever uzaya ne zaman çıkacak, evli mi? Tuva... Haberi Görüntüle

''KURBANLIK HAYVAN SAYIMIZ YETERLİ''

"Kurbanlıkla ilgili hiçbir sıkıntı olmayacak" diyen Bakan Yumaklı, "Kurbanlık hayvan sayımız yeterli. Et fiyatlarındaki spekülatif durumun kurban fiyatlarında da olma potansiyeli vardı ama aldığımız önlemlerle ve açıklanan kurbanlık fiyatlarıyla öyle olmayacağı görülmüş oldu." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Loading