Yandex Metrica

Bakan Varank müjdeyi verdi! Trabzon'a "Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi" yapılacak

Bakan Varank müjdeyi verdi! Trabzon'a "Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi" yapılacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Trabzon'a bilim merkezi kurulacağını duyurarak, merkeze Milli SİHA'ların fikir babası olan Özdemir Bayraktar'ın adının verileceğini söyledi.

Gündem

23.01.2024, 22:00

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Trabzon'da TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Ödül Töreni'ne iştirak etti.

Bakan Varank, şehre bilim merkezi kurulacağı müjdesini verdi.

AK Parti Milletvekili Resul Kurt'tan Anagold firmasını terleten sorular: Toprağa kimyasal karıştı mı? AK Parti Milletvekili Resul Kurt'tan Anagold firmasını terleten sorular: Toprağa... Haberi Görüntüle

“ÖZDEMİR BAYRAKTAR HERKESE ÖRNEK TEŞKİL EDEN BİR İNSANDI”

Varank, milli SİHA'ların öncü ismi olan Özdemir Bayraktar'ın adının memleketindeki bilim merkezinde yaşayacağını da söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda Trabzonumuza özellikle evlatlarımızı bilim ve teknolojiye yönlendirmek için bir bilim merkezi projesi başlattık. Şu anda temelleri kazılıyor. Bu bilim merkezinin ismini Özdemir Bayraktar koymaya karar verdik. Trabzon Özdemir Bayraktar Bilim Merkezimiz şehrimize Türkiyemize hayırlı uğurlu olsun diyorum. Kendisi karakteriyle, azmiyle, ortaya koyduğu işlerle, inancı ve duruşuyla herkese örnek teşkil eden bir insandı.”

Ege'de korkutan deprem! Deprem hangi illerde hissedildi, şiddeti kaç? Ege'de korkutan deprem! Deprem hangi illerde hissedildi, şiddeti kaç? Haberi Görüntüle

YATIRIM TEŞVİK BELGESİNDE TARİHİ REKOR

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Akçaabat'taki Şinik Organize Sanayi Bölgesinde toplu açılış törenine de katılım sağladı.

Türkiye'nin dört bir yanındaki üretim üssü yatırımlarına devam edeceklerini ifade eden Bakan Varank, "Ülkemizin dört tarafını üretim üsleri diyebileceğimiz organize sanayi bölgeleri ile kuşattık. Bugün organize sanayi bölgesi olmayan ilimiz kalmadı. Endüstri bölgelerinin sayısını 23'e çıkardık. Tarihi bir rekor olan 10 bin 472 yatırım teşvik belgesi sayısına ulaştık” diye konuştu.

Bakan Varank, bu yılki büyüme beklentisinin de yüzde 9 olduğunu da sözlerine ekledi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading