Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakan Varank, darbedilen muhabiri ziyaret etti

Bakan Varank, darbedilen muhabiri ziyaret etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın korumaları tarafından darbedilen basın mensubunu ziyaret etti.

Gündem

23.01.2024, 17:35

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın ortağı olduğu şirkete ait çiftlikteki bazı kaçak yapıların yıkımını görüntülediği sırada darbedilen basın mensubunu Darıca ilçesindeki evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. 

KIRILAN DRONE YERİNE YENİSİNİ HEDİYE EDECEK

Bakan Varank, olaya ilişkin görüntüleri izlediğini ve Uslu'yu kanlar içinde görünce çok üzüldüğünü belirtti. Uslu'ya kırılan drone yerine yenisini hediye edeceğini söyleyen Varank, şöyle konuştu:
"Gerçekten böyle alçakça bir şey olamaz. Hem ortada bir ahlaksızlık var hem bir usulsüzlük var. Bunu çeken gazeteciye de şiddet uygulamak gerçekten kabul edilebilir bir şey değil. Normalde basın örgütlerinin ayağa kalması lazım. Gerçekten insan üzülüyor. Bir partinin grup başkanvekilinden bahsediyoruz. Ortada bir imar yolsuzluğu var, açık seçik şekilde yolsuzluk yapılmış, onun üstüne hazine arazileri işgal edilmiş, milletin malı işgal edilmiş. Şimdi çok yüzsüzce bu işleri yapan insanlar, bu usulsüzlüğü yapıp kendi yerini kendi yıkmıyor, onu da devlet gidip yıkmak zorunda kalıyor mahkeme kararı sonrasında.

Bir partinin grup başkanvekili bir imar yolsuzluğu yapıp hazine arazisini işgal edip ondan sonra da adamlarına bir gazeteciyi dövdürüyor. Baktım, kuru bir özür dilemiş. Bu öyle özürle geçiştirilecek bir konu değil. Ne diyorlar bir konu gündeme geldiğinde 'İktidar istifa etsin.' Bu istifa müessesi sadece iktidar için geçerli değil. Milletin temsilcisi böyle bir imar yolsuzluğu, hazine arazisi işgali yapamaz. Bunu yapanın o Mecliste yeri yoktur."

HER ŞEKİLDE OLAYI TAKP EDECEĞİZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in grup toplantısına da değinen Varank, "Senden hiç bahsetmiyorlar. Böyle geçiştirmekle oluyor mu? Bence burada hesap vermesi gerekenler var. Bu hesabı da milletimizin sorması lazım. Böyle bir şey olmaz. Biz de takipçisi olacağız. İnşallah size her türlü desteği vereceğiz." dedi.

OLAYDA YER ALAN BİR KİŞİ TUTUKLANDI

İhlas Haber Ajansı muhabiri Uslu'yu darp eden 4 kişiden 3’ü adli kontrol şartı ile serbest kalırken 1 kişi ise tutuklandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading