banner2

Bakan Soylu'dan çarpıcı Murat Karayılan açıklaması: Amerika Karayılan için taziye yayınlayacak!

Ağrı Doğubayazıt'ta PKK terör örgütü elebaşlarından Murat Karayılan'ın özel görev verdiği 2 terörist etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, operasyonun detaylarını paylaştı. Soylu, "Murat Karayılan'ın özel görev verdiği 2 terörist, görevi yerine getiremeden Ağrı Doğubayazıt'ta bugün, SARI TORBAYA GİRDİ. Emniyet İstihbarat, PÖH ve Jandarma'daki Kahramanlarımıza tebrikler Amerika yakında Karayılan için de bir taziye yayınlayacak..." dedi.

Gündem 06.08.2022, 00:11 06.08.2022, 02:39
Abone ol
Bakan Soylu'dan çarpıcı Murat Karayılan açıklaması: Amerika Karayılan için taziye yayınlayacak!

Ağrı Doğubayazıt'ta bugün Murat Karayılan'ın özel görev verdiği 2 terörist etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, operasyonun detaylarını paylaşarak, "Murat Karayılan'ın özel görev verdiği 2 terörist, görevi yerine getiremeden Ağrı Doğubayazıt'ta bugün, SARI TORBAYA GİRDİ. Emniyet İstihbarat, PÖH ve Jandarma'daki Kahramanlarımıza tebrikler Amerika yakında Karayılan için de bir taziye yayınlayacak..." dedi. 

ALLAH BİZİ ŞEHİTLERİMİZE MAHCUP ETMESİN 

Bakan Soylu ayrıca şehit Emre Dokumacı'nın kanının yerde kalmadığını da belirterek, "Ruhun şad, makamın ali olsun. Allah bizi, şehitlerimize mahcup etmesin" açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama ise şu ifadeler yer aldı: Eren Abluka-10 (Ağrı-Doğubeyazıt )Şehit J.Uzm.Çvş. Çetin AK Operasyonu kapsamında, 05 Ağostos 2022 tarihinde PKK/KCK terör örgüt mensubu 2 şahsın Ağrı Dağı Karabulak kırsalında görüldüğüne dair yapılan bir ihbari değerlendirilen İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından icra edilen müşterek operasyonda çıkan silahlı çatışma sonucu 2 PKK/KCK terör örgüt mensubunu etkisiz hale getirilmiştir. Örgüt mensuplarının üzerlerinde ve sırt çantalarında yapılan aramada 2 adet piyade tüfeği ele geçirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!