banner2

Bakan Pakdemirli: Yangının çıkış nedeni ile ilgili soruşturmalar sürüyor

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: "Manavgat yangını kontrol altına alınmamakla beraber, fazla sayıda odakla mücadele ediliyor olması işimizi zorlaştırıyor"

Gündem 29.07.2021, 00:17 29.07.2021, 01:34
Abone ol
Bakan Pakdemirli: Yangının çıkış nedeni ile ilgili soruşturmalar sürüyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Antalya'nın Manavgat ilçesinde çıkan orman yangınıyla ilgili bölgede incelemelerde bulundu.

Ekiplerden bölgede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Pakdemirli, daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.

"YANGIN HENÜZ KONTROL ALTINA ALINMADI"

Henüz yangının kontrol altına alınmadığını belirten Pakdemirli, "Manavgat yangını kontrol altına alınmamakla beraber, fazla sayıda odakla mücadele ediliyor olması işimizi zorlaştırıyor. Birinci önceliğimiz can kaybının olmaması. Can kaybının olmaması teselli edici. Hasar tespit çalışmalarımız yangın kontrol altına alınır alınmaz başlayacak. Bölgede şu an için herhangi bir ihtiyaç yok. Vatandaşlar akrabalarına dağılmış durumda" ifadelerini kullandı.

"YANGININ ÇIKIŞ NEDENİ NETLİK KAZANMADI"

Yangından etkilenen bölge hakkında da bilgi veren Pakdemirli, şöyle konuştu:

"Akşam saatlerinde 600 hektar demiştik. Bunun en az üç dört misline çıkacağını görüyoruz şimdiden. Yangının çıkış nedeniyle ilgili kolluk kuvvetleri soruşturmalarını sürdürüyor, henüz netlik kazanan bir durum yok. Emniyet ekiplerimiz soruşturuyor. Vatandaşlar genelde akrabalarına dağılmış durumdalar. Yani bir yerde kümelenmiş, Kızılay'ın AFAD'ın yardımını bekleyen bir vatandaş yok."

ADANA, MERSİN VE ANTALYA'DAKİ YANGINLAR

Adana, Mersin ve Antalya'daki yangınlar hakkında da açıklamada bulunan Pakdemirli, "Adana, Mersin ve Antalya'daki yangınlarda 476 arazöz, 1904 personel halihazırda mücadele ediyor" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!