Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakan Özhaseki'den açıklama: Teknelere yeni düzenleme yolda!

Bakan Özhaseki'den açıklama: Teknelere yeni düzenleme yolda!

Bakan Özhaseki, denizlerde yeni sistemin başladığını belirtti. ''Mapa şamandıra'' projesinin başlayacağını duyurdu. 

Gündem

21.05.2024, 16:32

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kabine toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Özhaseki, ''Artvin’den Hatay’a doğru bir hilal çizin, bütün kıyıları denetliyoruz. Mafyavari tutumlarla sahil şeritlerinde bazı bölgelerin işgal edildiğini görüyoruz. Buna izin vermeyeceğiz. Hukuk dışı yapıları, mevzuata aykırı tüm uygulamaları yani bütün kaçak yapıları yıkacağız.” dedi.

Bu konuda şikayet hattı kurulacağını da belirten Bakan Özhaseki, denize ulaşımın engellendiği durumlara anlık olarak müdahale edileceğini dile getirdi.

Valilikten dikkat çeken karar: İstanbul'da 2 metro istasyonu ile füniküler hattı kapatıldı! Valilikten dikkat çeken karar: İstanbul'da 2 metro istasyonu ile füniküler... Haberi Görüntüle

DENİZLERDE YENİ SİSTEM!

Bakan Özhaseki, mapa şamandıra sistemini şu sözler ile duyurdu;

Biz de 'mapa şamandıra' projemiz ile bunların önüne geçeceğiz. Teknelerini, kuracağımız mapa şamandıraya bağlayacaklar. Yatların hepsini kayıt altına alacağız. Burada tatil yapıyorsa, onun belirlenen ücretini ödeyecek. Sonra da yanına getirdiğimiz atık gemisine atıklarını verecek. Vermek zorunda kalacak, denize atıklarını boşaltamayacak. Hepsini denetleyeceğiz ve denizlerimizi koruyacağız.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading