Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakan Koca tarih verdi! SMA hastalarını ilgilendiren kritik açıklama

Bakan Koca tarih verdi! SMA hastalarını ilgilendiren kritik açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, SMA Bilim Kurulu’nun 2023’ün Ocak ayında yeni gelişmelerin ele alınacağı bir toplantı yapacağını duyurdu. Bakan Koca, bu toplantıdan yeni kararlar çıkacağına işaret etti.

Gündem

23.01.2024, 22:16

Bakan Koca, SMA Bilim Kurulu'nun önemli bir toplantıya imzasını atacağını açıkladı.

Şule Yüksel Şenler Kitap ve Kültür Günleri başlıyor: 24-27 Mayıs tarihlerinde Rami Kütüphanesi'nde! Şule Yüksel Şenler Kitap ve Kültür Günleri başlıyor: 24-27 Mayıs... Haberi Görüntüle

"YENİ KARARLAR ALINACAK"

Toplantının Ocak ayında gerçekleşeceğini bildiren Bakan Koca, "Bu toplantıda, ülkemizde henüz kullanımda olmayan ilaç ve tedavilerle, bunların kullanılabileceği hasta grupları konusunda yeni kararlar alınabileceğini düşünüyoruz." dedi.

20 bin sözleşmeli öğretmen atama başvurusu ne zaman 2024? 20 bin sözleşmeli öğretmen atama başvurusu ne zaman 2024? Haberi Görüntüle

"ÜRETİM ARTIYOR"

'Az bulunan ilaçlar'a dair paylaşımda bulunan Bakan Fahrettin Koca, "Sayıları, tespitlerimize göre, kısa sürede 950'den 154'e düştü. 3-4 haftada normale dönüş bekliyoruz. Antibiyotikler özelinde, sorun, bilhassa mevsimsel hastalıklardaki artışa bağlı. Üretimde %29 artışla önceden tedbir alınmıştı. Üretim daha fazla artırılıyor." bilgisini paylaştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading