SON DAKİKA

Sitede Ara

Bakan Koca duyurdu: 65 yaş üstü vatandaşların dikkatine: Eczanelerden alabilirsiniz

Bakan Koca duyurdu: 65 yaş üstü vatandaşların dikkatine: Eczanelerden alabilirsiniz

Sağlık Bakanlığı tarafından 65 yaş üstü kişiler ve kronik hastalar için grip aşıları e-Nabız sisteminde tanımlandı.

Gündem

23.01.2024, 19:51

Sağlık Bakanlığı'nca belirlenen riskli gruplara ücretsiz uygulanan grip aşıları, e-Nabız sistemi üzerinden uygulamaya açıldı. Kişiler, e-Nabız üzerinden öncelikli risk durumlarını kontrol edebilecek. İşte grip aşısında son dakika gelişmesinin tüm detayları...

Bu kapsamda, sistemde aşı tanımlanan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan kişiler, hekimlerine reçetelerini yazdırıp, bu reçeteyle aşıyı eczanelerden temin edebilecek.

Son dakika! Türk Escobar'a operasyon! Ürfi Çetinkaya'nın liderliğini yaptığı çete... Haberi Görüntüle

Meteoroloji'den İstanbul'a kritik uyarı! İstanbul'da 16-17 Şubat 2024 tarihleri arasında... Haberi Görüntüle

BAKAN KOCA 65 YAŞ ÜSTÜNÜ UYARDI 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "65 yaş üstü ve yüksek riskli kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın GRİP AŞILARI e-Nabız’a tanımlandı. Grip aşıları sisteme tanımlanmış vatandaşlarımız, aşılarını DOKTOR REÇETESİ ile eczanelerden alabilir." ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Kabine Toplantısı sonrasında grip aşılarına ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, "Mevsimsel grip sebebiyle yapılacak olan grip aşıları ülkemize ulaştı ve aşı dağıtımına başlandı. Bu konuda da hazırlığımız tam. Yeterli miktarda grip aşımız mevcut." ifadelerini kullanmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading