Yandex Metrica

Bakan Karaismailoğlu: Yangını bertaraf edip, izlerini kaldıracağız

Bakan Karaismailoğlu: Yangını bertaraf edip, izlerini kaldıracağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Antalya'nın İbradı ilçesindeki orman alanlarında vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Karaismailoğlu, verilen insanüstü mücadeleye dikkat çekti.

Gündem

23.01.2024, 17:45

Antalya'nın İbradı ilçesindeki orman alanlarında vatandaşlarla bir araya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Havadan ve karadan onlarca helikopter ve uçaklarla insanüstü bir mücadele var. Yangını bertaraf edip, izlerini ortadan kaldıracağız." dedi.

Victoria Vera Blyth kimdir? Victoria Vera Blyth neden öldü? Victoria Vera Blyth kimdir? Victoria Vera Blyth neden öldü? Haberi Görüntüle

İNSANÜSTÜ BİR MÜCADELE

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, çoğu zaman yangına su bile çözüm olmadığını belirterek, "Havadan ve karadan onlarca helikopter ve uçaklarla topyekun, insanüstü bir mücadele var. İnşallah en kısa sürede yangını bertaraf edip, izlerini ortadan kaldıracağız." dedi.

Antalya'daki orman yangınlarının zarar verdiği bölgelerde incelemeler yapmaya devam eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İbradı ilçesi Gölcük bölgesinde yangının etkili olduğu alanı gezdi. Bakan Karaismailoğlu, yangına müdahale eden ekiplerle görüştü ve Afet Koordinasyon Merkezinden koordinat verip, havadan müdahale edilmesini istedi.

Bölgelerde bulunan karayolları şantiyelerini neredeyse koordinasyon merkezlerine dönüştürdüklerine dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, "Tabi insanüstü bir mücadele var. Bu yangın farklı bir yangın, sadece Antalya'da değil, diğer illerde Bodrum, Milas, Marmaris'te de arkadaşlarımız aynı şekilde teyakkuz halindeler. Tüm şantiyelerimizde ekiplerimiz, ekipmanlarımızla yangınla mücadele ediyor. Çok farklı bir yangın bu, çoğu zaman su bile yangına çözüm olmuyor." dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu

Bakan Karaismailoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar:

  • Ekiplerimiz yangının diğer ormanlarla ve yerleşim yerleriyle bağlantısını kesmek için bulundukları alanlarda geniş yollar açmaya çalışıyorlar. Yangının diğer bölgelerle bağlantılarını kesmek için mücadele ediyorlar. Bölgelerimizde olan tüm karayolları şantiyelerini artık yangınla mücadelede kullanıyoruz. Olağanüstü bir hal var. En kısa sürede bu yangının söndürülmesi için mücadele ediyoruz. Ama şu anda bulunduğumuz bölgede bile 45 dereceye varan sıcaklık var, nem hiç yok. Bir taraftan rüzgar esiyor. Yangınların bir kısmını kontrol altına alıp söndürüyoruz, başka yerlerde yangınlar çıkıyor. Tabi sıkıntılı bir süreç, inşallah yarından sonra havanın biraz daha yumuşamasını ve rüzgarın azalmasını bekliyoruz.
  • Cumhurbaşkanlığımızın koordinasyonunda burada olağanüstü bir çalışma var. Temennimiz bu yangının en kısa sürede bertaraf edilmesi. Yangından zarar gören vatandaşımızın sürekli yanındayız. Onların taleplerini eksiksiz yerine getiriyoruz. Yeter ki cana bir şey olmasın. Kayıplarımız var, Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına baş sağlığı diliyorum.
  • Havadan ve karadan onlarca helikopter ve uçaklarla topyekun, insanüstü bin mücadele var. İnşallah en kısa sürede yangını bertaraf edip, izlerini ortadan kaldıracağız.
  • Bakan Adil Karaismailoğlu, ayrıca Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Tilkiler, Yaylaalan ve Sevinçköy mahallelerine giderek, incelemelerde bulunacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading