Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakan Karaismailoğlu duyurdu: Yerli ve Milli Tren seferlerine bugün başlıyor

Bakan Karaismailoğlu duyurdu: Yerli ve Milli Tren seferlerine bugün başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yaptığı yazılı açıklamada; yerli ve milli trenin ilk kez bugün saat 20.10’da Adapazarı'ndan yolcu taşımaya başlayacağını duyurdu. 

Gündem

23.01.2024, 20:57

Bakan Karaismailoğlu, yaptığı açıklamada, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii AŞ (TÜRASAŞ) tarafından üretilen yerli ve milli tren setinin 27 Nisan'da gerçekleştirilen törenle TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğüne teslim edildiğini anımsattı.

Milli trenin, yolculu seferine bugün saat 20.10'da Ada Ekspresi ile Adapazarı'ndan başlayacağını bildiren Karaismailoğlu, "Adapazarı ile Gebze güzergahında sefer yapacak milli tren, 11 durakta hizmet verecek. Adapazarı-Gebze güzergahında günde 5 sefer yapacak milli elektrikli tren, günde yaklaşık 500 kilometre yol kat edecek." ifadesini kullandı.

Karaismailoğlu, milli elektrikli trenin bu hatta konforuyla fark yaratacağına işaret ederek, trende çay, kahve ve soğuk meşrubat satışı yapılacağını bildirdi.

Bahçeli'den Cumhur ittifakıyla ilgili tüm söylenenlere tokat gibi cevap: Bizde çatlak olmaz kaya gibiyiz! Bahçeli'den Cumhur ittifakıyla ilgili tüm söylenenlere tokat gibi cevap: Bizde... Haberi Görüntüle

TASARIMDAN ÜRETİME KADAR YERLİ VE MİLLİ

Tasarımından üretimine kadar yerli ve milli imkanların kullanıldığı milli elektrikli tren setinin 160 kilometre işletme hızına sahip olduğuna dikkati çeken Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

"İşletme ihtiyaçlarına göre bölgesel veya şehirlerarası trenlerde kullanılmak üzere 3'lü, 4'lü, 5'li ve 6'lı araç üretilebiliyor ve 5'li araçlı konfigürasyonunda 324 yolcu kapasitesi bulunuyor. Türkiye ve Avrupa Birliği ülkelerinde çalışabilmesi için gerekli olan TSI sertifikasına sahip olan setlerde yolcu konforu ön plana alınarak üretildi."

Van'da bayram namazı saat kaçta kılınacak 2024? Van'da bayram namazı saat kaçta kılınacak 2024? Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE'MİZ DÜNYANIN LİDER ÜLKESİ OLACAKTIR"

Habertürk'te canlı yayına katılan Bakan Adil Karaismailoğlu, yarın gerçekleştirilecek olan ikinci tur seçimleri için şu ifadeleri kullandı:

"21 yıldır ülkemizdeki huzur ve güven ortamı ve onun yanında yapılan yatırımlar ve artık 50 yılı planlayan bir ülke olarak; sayın cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde Türkiye'miz dünyanın lider ülkesi olacaktır."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading