Yandex Metrica

Bakan Bozdağ'dan CHP’li vekilin mahkeme basmasına çok sert tepki: CHP’lilerin yaptığı haddini bilmemezliktir

Bakan Bozdağ'dan CHP’li vekilin mahkeme basmasına çok sert tepki: CHP’lilerin yaptığı haddini bilmemezliktir

Yalova Belediyesi’ndeki zimmet duruşmasında verilen ara karara tepki göstererek duruşmayı terk eden CHP’li milletvekilleri mahkeme heyetine sesini yükseltti. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Yazıklar olsun. Sen tetikçisin” diye bağırdı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Yalova Belediyesi’ndeki zimmet duruşmasındaki davranışlarına tepki gösterdi. Bozdağ, CHP'lilerin mahkeme basmasına sert tepki göstererek, "CHP’lilerin yaptığı; hukuk tanımamazlıktır, haddini bilmemezliktir. Yargı görevini yapanı ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüstür. Yargı görevi yapanları tehdittir. Yargı görevi yapanlara saygısızlıktır." dedi.

Gündem

23.01.2024, 19:59

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Yalova'da mahkemedeki duruşma sırasındaki tavrına tepki gösterdi.  Bakan Bozdağ konuya ilişkin sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"İçinde kimi milletvekillerinin de olduğu bazı CHP’liler; yargılama sırasında Yalova’da Ağır Ceza Mahkemesi heyetine saygısızlık ediyorlar, hakaret yapıyorlar, tehdit savuruyorlar, bağırıyorlar, kabalığın alasını gösteriyorlar. Bu haddini ve kendini bilmez CHP’lileri kınıyorum.

Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji'den 4 ilde sarı alarm: Kuvvetli yağacak Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji'den 4 ilde sarı alarm: Kuvvetli... Haberi Görüntüle

İŞTE CHP'NİN HUKUK ANLAYIŞI 

CHP’lilerin yaptığı; hukuk tanımamazlıktır, haddini bilmemezliktir. Yargı görevini yapanı ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüstür. Yargı görevi yapanları tehdittir. Yargı görevi yapanlara saygısızlıktır
hakarettir. Bu ilkelliği reddediyoruz. İşte CHP’nin hukuk devleti anlayışı.

Türkiye, hukuk devletidir. Hiç kimse hakim ve savcılarımıza emir ve talimat veremez, tavsiye ve telkinde bulunamaz. Hiç kimse hakim ve savcılarımıza hakaret edemez. Hiç kimse, hakim ve savcılarımızı tehdit edemez.

Mahkemeler; adaletin tecelli ettiği, hak ve hakikatin tespit edildiği, herkese hakkının ve hak ettiğinin verildiği yerlerdir. Mahkemelerde hukuk tanımazlığa asla izin verilmez. Yargılama düzenini bozanın, düzen kuran usul kurallarının uygulanmasından şikayet hakkı yoktur.

Kanun önünde herkes eşittir. Milletvekili veya siyasi bir kişilik olmak, hiç kimseye mahkemeye, hakim ve savcıya saygısızlık, hakaret ve tehdit etme hakkı vermez.

Taşıdığı unvanı ya da sıfatı istismar etmek marifet değil, olsa olsa haddini ve kendini bilmemezliktir."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading