Yandex Metrica

Bahçeli'den 'asgari ücrete ara zam' sorusuna dikkat çeken cevap: Gerekli katkıları sağlarız

Bahçeli'den 'asgari ücrete ara zam' sorusuna dikkat çeken cevap: Gerekli katkıları sağlarız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerle sohbet toplantısında asgari ücrete ilişkin konuştu. Bahçeli, "Asgari ücretle muhatap olan insanların refah seviyesini yükseltmek, bu ülkede yaşayan her insanın asli görevi olması lazım. Onun için buna benzer teklifler geldiği zaman biz gerekli katkıları sağlarız" dedi.

Gündem

25.05.2024, 18:53

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam'da düzenlenen Ülkü Ocakları Eğitim Programı'nda gazetecilerle sohbet ederek, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bahçeli, burada yaptığı açıklamada asgari ücrete değinirken son günlerde tartışma konusu olan başıboş sokak köpeklerine işkin düzenleme hakkında konuştu.

FAST Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi nedir, nasıl çalışır? FAST Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi nedir, nasıl çalışır? Haberi Görüntüle

BAŞIBOŞ SOKAK KÖPEKLERİ

Sokak hayvanlarına yönelik düzenlemeyle ilgili bir soru üzerine Bahçeli, "Zannediyorum Meclis'te veyahut da hükümet nezdinde konu ele alınacak. Belediyeler üzerinde belki tasarruflar sağlanacak. Buna da bir son verilecek herhalde, çünkü çok tehlikeli boyutlara ulaştı." diye konuştu.

Düzenlemede "uyutulma" bulunduğunun belirtilmesi üzerine Bahçeli, "Konunun önerilen şeklini tam bilmiyorum. Kim ne maksatla öneriyor. Uyutunca nasıl uyutulacak, ne kadar uyutulacak, kim uyutacak? Bunları bilen yok. Ama dün hayvanların sevgisi üzerinde aşırı derecede yorum yapanlar şimdi sokak hayvanlarından şikayet eder konuma gelmişlerdir. Demek ki hudutsuz, sınırsız sevgi bir şeye yaramıyor." dedi.

Tarkan Kuantum şarkı sözleri | Kuantum 51 albümü şarkıları hangileri? Tarkan Kuantum şarkı sözleri | Kuantum 51 albümü şarkıları hangileri? Haberi Görüntüle

''İKİYE BÖLÜNMÜŞ DURUMDALAR''

Düzenlemeyle ilgili başka bir soru üzerine Bahçeli, incelediği bir konu olmadığını belirtirken şunları kaydetti;

"Televizyonlardaki tartışmaları dinliyoruz. İkiye bölünmüş vaziyetteler. İşte en çok ağırlık kazanan şey, köpekleri uyutma konusu. Köpekler, Türkiye'nin neresine giderseniz gidiniz öğlen sıcaklığında mutlaka uyurlar ve herkes görür onu. Ama bu uyutma nedir, kim yapacak, sınırı ne kadar, kadar kaç saat uyutacaklar? Bunlar tabii belirsiz." 

Bir gazetecinin, "Köpeğin gözüne bakarsanız uyutulmasına içiniz kıyamaz" yönündeki ifadelerinin belirtilmesi üzerine Bahçeli, "Tartışma çok farklı boyutlara götürüyor. Türkiye'de ve dünyada çok şeyler oluyor. Çok insan açlık sınırının altında, işsiz, kimsesiz. Birçok olaylarla karşı karşıya. İnsanları sevmekten uzak kalanların hayvanları sevmeye yönelmeleri acaba insanları sevmekteki güçlükten mi kaynaklanıyor, onu da bilmek lazım. Benim alanıma girmiyor." dedi.

Bahçeli, "Sizin bir hayvanınız oldu mu?" sorusuna, "Yok" yanıtını verdi.

7 Haziran Bursa Simge konseri saat kaçta başlayacak? Bursa Simge konseri nerede? 7 Haziran Bursa Simge konseri saat kaçta başlayacak? Bursa Simge... Haberi Görüntüle

ASGARİ ÜCRET KONUSU: GEREKLİ KATKILARI SAĞLARIZ

Bahçeli, asgari ücretle ilgili sorular üzerine "Asgari ücretle muhatap olan insanların refah seviyesini yükseltmek, bu ülkede yaşayan her insanın asli görevi olması lazım. Onun için buna benzer teklifler geldiği zaman biz gerekli katkıları sağlarız." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading