Yandex Metrica

Aynı aracı gelin arabası yapmıştı! Aracı sulama kanalına düşürerek eşi ve 5 çocuğunu öldürmüştü! Katil için istenen ceza belli oldu!

Aynı aracı gelin arabası yapmıştı! Aracı sulama kanalına düşürerek eşi ve 5 çocuğunu öldürmüştü! Katil için istenen ceza belli oldu!

Şanlıurfa'da aracın sulama kanalına düşmesi sonucu eşi ve 5 çocuğunun hayatını kaybettiği soruşturmada katil baba için istenen ceza belli oldu. Aracı bilerek sulama kanalına düşüren Hasan Çetin için 6 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi.

Gündem

22.05.2024, 00:48

Şanlıurfa'da otomobilin sulama kanalına düşmesi sonucu Özlem Çetin (31) ile 5 çocuğunun hayatını kaybetmesine ilişkin soruşturmada, cinayet şüphesiyle tutuklanan sürücü Hasan Çetin (39) hakkında 6 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edildi.  İddianamede, sanığın otomobilin açılır tavanını özellikle açtığı, böylece içerisine hızlıca su dolmasına fırsat tanıdığı ifade edilirken kanal çevresinde sadece otomobilin düştüğü kısımda tellerin olmayışının şüphe uyandırdığına vurgu yapıldı. 

Manevranın sonu kötü bitti: Otomobil denize uçtu Manevranın sonu kötü bitti: Otomobil denize uçtu Haberi Görüntüle

ARACIN İÇİNDE EŞİ VE 5 ÇOCUĞU VARDI 

Kaza, 6 Mayıs 2023'te Ulubağ Mahallesi yakınlarında yaşandı. Hasan Çetin'in kullandığı, içerisinde eşi Özlem (31) ile çocukları Asmin (11), Aysun (9), Ecem (5), İbrahim (4) ve Müslüm'ün (1) bulunduğu 31 B 7008 plakalı otomobil, DSİ'ye ait sulama kanalına uçtu.

Milyonlar bu haberi bekliyordu: TOKİ konut kura sonuçları açıklandı mı? Milyonlar bu haberi bekliyordu: TOKİ konut kura sonuçları açıklandı mı? Haberi Görüntüle

 İLK İFADESİNDE SERBEST BIRAKILMIŞTI 

Bölgeye gelen ekipler, araçta anne ve 5 çocuğunun cansız bedenine ulaştı. Otomobilin kontrolünü yitirdiğini, bu nedenle kanala düştüklerini ve kendi imkanlarıyla araçtan çıktığını söyleyen baba Çetin, ifadesi sonrası serbest bırakıldı.

Valilik duyurdu! Bir ilde daha ormana girişler yasaklandı Valilik duyurdu! Bir ilde daha ormana girişler yasaklandı Haberi Görüntüle

CİNAYET İDDİASI SONRASI GÖZALTI

6 kişinin öldüğü soruşturma kapsamında yeni iddialar ortaya atılırken, Hasan Çetin'in kazadan 5 ay sonra evlendiği, eşi ile çocuklarının öldüğü aracı da gelin arabası olarak kullandığı ortaya çıktı. Bir kez daha gözaltına alınan Hasan Çetin, işlemleri sonrası tutuklandı.

E-Devlet'ten 'akraba silme' özelliği sosyal medyada yayılmıştı! İşin gerçeği çok başka çıktı! E-Devlet'ten 'akraba silme' özelliği sosyal medyada yayılmıştı! İşin gerçeği çok... Haberi Görüntüle

6 KEZ MÜEBBET HAPİS 

Hasan Çetin hakkında 6 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamede, Hasan Çetin'in eşi ile çocuklarının bulunduğu sırada evini yakmak istediği, ayrıca Özlem Çetin'i darbettiği belirtildi. 

Bayram tatilinin acı bilançosu! İlk 6 günde bakın kaç can kaybı var Bayram tatilinin acı bilançosu! İlk 6 günde bakın kaç can... Haberi Görüntüle

BÖLGEDE DAHA ÖNCE KEŞİF YAPTI

Çetin'in bölgede daha önceden keşif yaptığı, bu durumun da HTS kayıtları ile tespit edildiği iddianamede aktarıldı. İddianamede ayrıca otomobilin düşük hızda olduğu, bölgede fren izinin bulunmadığı vurgulandı. Kanala düşen araçtan kendi imkanları ile kurtulduğunu anlatan Hasan Çetin'in üzerindeki kıyafetlerin ıslak olmadığı da tanık beyanları doğrultusunda iddianamede yer aldı.

Bahçeli'den çarpıcı yüzük paylaşımı: Allah bana yeter! Bahçeli'den çarpıcı yüzük paylaşımı: Allah bana yeter! Haberi Görüntüle

GELİN ARABASI OLARAK KULLANILMASI HAYATIN OLAĞAN AKIŞINA AYKIRI

İddianamede, sanığın otomobilin açılır tavanını özellikle açtığı, böylece aracın içerisine hızlıca su dolmasına fırsat tanıdığı belirtilirken, kanal çevresinde sadece otomobilin düştüğü kısımda tellerin olmayışının şüphe uyandırdığına dikkat çekildi. İddianamede ayrıca olaydan 5 ay sonra otomobilin gelin arabası olarak kullanılmasının hayatın olağan akışına aykırı olduğu vurgulandı. Sanığın ilk ifadesinde, at çiftliğine gitmek üzere yola çıktıklarını beyan ettiği, ancak olayın gerçekleştiği saatte çiftliği kapalı oluşu ve herhangi bir rezervasyonun bulunmayışı iddianamede yer aldı. Cumhuriyet savcısı, Hasan Çetin hakkında 'alt soya ve çocuğa karşı tasarlayarak kasten öldürme' ve 'eşe karşı tasarlayarak kasten öldürme' suçlarından 6 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti. İddianame, 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi.

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Loading