Yandex Metrica

Avrupa diye Muğla'ya geldiler! 24 kaçak göçmen ekiplerce yakalandı

Avrupa diye Muğla'ya geldiler! 24 kaçak göçmen ekiplerce yakalandı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Avrupa'ya geldiklerini zanneden 24 kaçak göçmen araçtan inip sokaklara dağıldı. Polis ekipleri tarafından yakalanan 24 kaçak göçmen yabancılar şubesine götürüldü. 2 organizatör ise 'insan kaçakçılığı' suçundan gözaltına alındı.

Gündem

23.01.2024, 22:11

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saat 19.00 sıralarında üzeri branda ile kapalı bir kamyonetin şüpheli hareketler sergilediği ihbarı üzerine harekete geçti. 

İstanbul'da trafik düzenlemesi! Valilik duyurdu: Bazı bağlantı yolları kullanılamayacak! İstanbul'da trafik düzenlemesi! Valilik duyurdu: Bazı bağlantı yolları kullanılamayacak! Haberi Görüntüle

24 KİŞİ YAKALANDI 

Polis, kent güvenlik kameralarından Cumhuriyet Caddesi Siteler Mahallesi’nde 45 H 2807 plakalı kamyonetin arkasından inen aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu kişilerin hızlıca koşarak uzaklaştığını tespit etti. Polis ekipleri sokağın giriş ve çıkışlarını tutarak, 3’ü kadın, 5’ü çocuk toplam 24 kişiyi yakaladı. Avrupa hayali kısa süren kaçak göçmenler, sağlık kontrolü ve kimlik tespiti yapılmasının ardından Yabancılar Şubesi’ne teslim edildi. 

Japonya'da TCG Kınalıada heyecanı: 134 yıllık acı yad edilecek Japonya'da TCG Kınalıada heyecanı: 134 yıllık acı yad edilecek Haberi Görüntüle

2 ORGANİZATÖR GÖZALTINA ALINDI

Kaçan kamyonet ise yaklaşık 100 metre ileride durduruldu. Kamyonetin İzmir’de hurda malzeme toplama ve taşıma işlerinde kullanıldığı belirlendi. Aracın sahibi ve sürücüsü olan R.K. (23) ile ona yardım eden Filistin uyruklu Omar S.M. Yahya (26) "insan kaçakçılığı" suçundan gözaltına alındı.

İlginç olaydan geriye kamyonetin branda ile örtülü kasasına 40 derece sıcakta balık istifi doldurulmuş 24 kişinin Avrupa’ya geldiklerini zannederek sokaklara dağılma anının görüntüleri kaldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading