Yandex Metrica

Ata Emre Akman'ın katledilmesinde adı geçen kadın konuştu: Bir garibanın canı yandı

Ata Emre Akman'ın katledilmesinde adı geçen kadın konuştu: Bir garibanın canı yandı

Balıkesir'de E.Ö.'nün, 20'si ölümcül 25 bıçak darbesiyle öldürdüğü motokurye Ata Emre Akman'ın sipariş götürdüğü apartmanda yaşadığı ortaya çıkan ve bugün tutuklanan E.Ö.'nün babası Orhan Özdemir'in önceden dini nikahla birlikte yaşadığı Sultan Durmaz, olayın ardından ilk kez konuştu. Sultan Durmaz, ''Ben de bir anneyim. Ata'nın ailesine başsağlığı diliyorum. Emin olun onun anne olarak içi yandığı kadar benim de içim yandı. Ben de günlerdir uykusuzum, yorgunum. Ata'nın annesine, babasına başsağlığı, güç kuvvet diliyorum. Bir anne olarak yapabileceğim bir şey varsa bana da ulaşmak istiyorlarsa her zaman ulaşabilirler. En sonunda bir garibanın canı yandı." dedi.

Gündem

21.05.2024, 09:20

Balıkesir'de 11 Mayıs 2024 tarihinde korkunç bir cinayet işlendi. Balıkesir'de 20 yaşındaki Ata Emre Akman, motokurye olarak çalıştığı ve sipariş götürdüğü sokakta uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Türkiye'yi yasa boğan cinayetin ardından Turizm Rehberliği Bölümü öğrencisi Ata Emre Akman'ın cenazesi Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde toprağa verildi.

6 Mayıs tarihinde bir zincir restoranda motorkurye olarak işe başlayan Emre Akman, 11 Mayıs gecesi motosikletle Karaoğlan Mahallesi’ndeki bir apartmandaki daireye sipariş götürdü. Emre Akman, tam motoruna binmek isterken 17 yaşındaki E.Ö. tarafından önü kesildi. E.Ö., boğazından tuttuğu Ata Emre Akman'ı vücudunun çeşitli yerlerinden defalarca bıçakladı. Ata Emre bir süre çırpındıktan sonra kanlar içinde yere yığıldı ve yaşaımını yitirdi. Emre Akman'ı vahşiçe öldüren saldırgan E.Ö. ise kaçtı.

Meteoroloji o iller için tarih ve saat verdi! Gök gürültülü sağanak uyarısı Meteoroloji o iller için tarih ve saat verdi! Gök gürültülü... Haberi Görüntüle

KATİL VE BABA TUTUKLANDI 

Yapılan otopside Emre Akman’ın vücuduna 25 bıçak darbesi aldığı ve bu darbelerden 20’sinin ölümcül olduğu tespit edildi. E.Ö., ailesiyle yaşadığı eve düzenlenen operasyonın ardından kıskıvrak yakalandı. E.Ö. ve saklanmasına yardımcı olduğu iddia edilen babası O.Ö., gözaltına alındı. ‘Kasten yaralama’ ve ‘tehditten’ 6 suç kaydı bulunan E.Ö. ve babası, polisteki işlemlerinin ardından aynı gün adliyeye sevk edildi. E.Ö., çıkarıldığı mahkemede tutuklanırken, babası serbest bırakıldı. Öte yandan E.Ö.'nün babası Orhan Özdemir, bugün polis tarafından olayla ilgili olarak tekrar gözaltına alındı. Orhan Özdemir, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Özdemir, cezaevine gönderildi.

2024 Öğretmen il dışı yer değiştirme sonuçları saat kaçta açıklanacak, neden açıklanmadı? İller arası tayin sonuçları ne zaman açıklanacak? 2024 Öğretmen il dışı yer değiştirme sonuçları saat kaçta açıklanacak,... Haberi Görüntüle

''HEM BENİM HEM ANNEMİN BABAMIN EVİNİ KURŞUNLADI''

Ata Emre Akman'ın sipariş götürdüğü apartmanda yaşadığı ortaya çıkan ve bugün tutuklanan E.Ö.'nün babası Orhan Özdemir'in önceden dini nikahla birlikte yaşadığı Sultan Durmaz, olayın ardından ilk kez konuştu.

Özdemir ailesinin 12 yıldır kendisini ve çevresini sürekli rahatsız ettiğini anlatan Durmaz, şu ifadeleri kullandı;

"4 çocuk annesiyim. İlk eşimden 2 kızım, Orhan'dan 1 oğlum var. Orhan Özdemir'i ben terk ettim. Orhan'ın yaptığı ahlaksızlığa göz yummadım, boyun eğmedim. Orhan'ın tek istediği, çevremdeki insanlara rahatsızlık, huzursuzluk ve korku vermekti. 10 yıl sonra bir evlilik daha yaptım ve şu anda 11 aylık bir oğlum daha var. 12 senedir bu aileyle mücadele ediyorum. Bu kişi, 2016 yılında evimi kurşunladı. Daha sonra annemin, babamın evini kurşunladı. Çevremdeki insanlara saldırdı. Şikayetçi oldum ama her seferinde kovuşturmaya yer olmadığı bildirildi. Annem ve babam bu olaylar yüzünden memlekete döndü ama ben evlatlarımın yüzünden hayat mücadeleme devam ettim. 11 aylık bir bebeğim var, kapıdan çıkan ben de olabilirdim" 

2024 LGS sınav görevi ücreti ne kadar? MEB gözetmen, salon başkanı, yedek gözetmen sınav görevli ücreti kaç para? 2024 LGS sınav görevi ücreti ne kadar? MEB gözetmen, salon... Haberi Görüntüle

''6 YERİMDEN BIÇAKLANDIM''

E.Ö.'nün 18 yaşında olduğunu ve babasının nüfusa geç yazdırdığını belirten Sultan Durmaz, "E.Ö., Orhan'ın ilk eşinden çocuğu. Hiçbir şekilde kan bağım yok. Orhan, evimi kurşunladıktan sonra cezaevine girdi. Kendi korktuğu için daha önce de oğlunu ve babasını evime, iş yerime gönderdi. Oğlu evime taşlı saldırıda bulundu. Orhan'ın babası tarafından 2016 yılında 6 yerimden bıçaklandım. Bu olaydan sonra devlet oğlumu koruyucu aileye teslim etti. Orhan beni tehdit etmeye devam ediyordu en sonunda bir garibanın canı yandı" dedi.

Kurban saat kaça kadar kesilir, hangi saatten sonra kesilmez? Kurban saat kaça kadar kesilir, hangi saatten sonra kesilmez? Haberi Görüntüle

ATA EMRE, ÜST KATTAKİ KOMŞUSUNA PİZZA GETİRMİŞ

Olay günü evde olduğunu ve Emre Akman'ın üst katta oturan komşusuna pizza siparişi getirdiğini ifade eden Sultan Durmaz, "Cep telefonundan oyun oynuyordum. Gürültüyü duyunca dışarıya fırladım. Dışarıda bağrışmalar vardı. Ata'yı yerde gördüm, nefesini kontrol ettim. Hatta ben de şoktaydım. Ata için anlatamayacağım kadar çok üzgünüm. Bir anne olarak gerçekten çok üzüldüm. Ölen biz de olabilirdik. Bu yaşananlarda suçum, günahım yok ama özür dilemem gerekiyorsa özür de dilerim.'' dedi.

İstanbul Üsküdar kurban satış ve kesim yerleri nereler 2024? İstanbul Üsküdar kurban satış ve kesim yerleri nereler 2024? Haberi Görüntüle

''BENİM DE İÇİM YANDI''

''İnsanların bazıları bizi suçlamış ancak bir suçumuz yok.'' diyen Sultan Durmaz, şunları kaydetti;

''Ben de bir anneyim. Ata'nın ailesine başsağlığı diliyorum. Emin olun onun anne olarak içi yandığı kadar benim de içim yandı. Ben de günlerdir uykusuzum, yorgunum. Ata'nın annesine, babasına başsağlığı, güç kuvvet diliyorum. Bir anne olarak yapabileceğim bir şey varsa bana da ulaşmak istiyorlarsa her zaman ulaşabilirler" 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading