Yandex Metrica

Sitede Ara

Asrın felaketinde yaralar sarılmaya başlandı! Deprem konutlarının görselleri paylaşıldı

Asrın felaketinde yaralar sarılmaya başlandı! Deprem konutlarının görselleri paylaşıldı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ilde büyük yıkıma sebep olurken felaketin yaralarının sarılması için çalışmalar başladı. Yeni yapılacak deprem konutlarının ilk görselleri paylaşıldı.

Gündem

23.01.2024, 22:19

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından felaketin yaralarının sarılması için çalışmalar hızla başlatıldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, 'Evleri 1 yılda tamamlayacağız' demişti. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde ilk etapta yapılacak 855 konut için zemin etüd çalışmaları tamamlanan yerlerde ilk kazmanın kazmanın vurulduğunu bildirdi.

Kurum yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

Tüm çabamız, vatandaşlarımızı bir an önce evlerine kavuşturmak için. Sözleşmelerini imzaladığımız, zemin etüt çalışmaları tamamlanmış alanlarda hemen işe koyuluyoruz! TOKİ eliyle Nurdağı ve İslahiye’de ilk etapta yapacağımız 855 konutumuz için ilk kazmayı vurduk.

Fenerbahçe İstanbulspor maçını kazanırsa şampiyon mu olur? Fenerbahçe İstanbulspor maçını kazanırsa şampiyon mu olur? Haberi Görüntüle

BİNALAR 3-4 KATLI OLACAK 

TOKİ vasıtasıyla Gaziantep'te Nurdağı'nda ve İslahiye'de yapılacak konutlara ilişkin paylaşılan görsellerde, konutların zeminle birlikte 3-4 katlı olduğu görülüyor.

Valilik duyurdu! O ilde tüm etkinlikler 4 gün boyunca yasaklandı Valilik duyurdu! O ilde tüm etkinlikler 4 gün boyunca yasaklandı Haberi Görüntüle

2 İLÇEDE 855 KONUT YAPILACAK 

Diğer yandan Nurdağı ve İslahiye'de toplam 855 konut yapılacağı bildirildi. "Asrın felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen yerlerin başında gelen Nurdağı ilçesindeki çalışmalar Bademli Mahallesi'nde gerçekleştiriliyor. 

Zemin etüt çalışmaları tamamlanan alanda iş makineleriyle hafriyat işlemleri gerçekleştiriliyor.

Şanlıurfa'da 14 DEM Partili gözaltına alındı Şanlıurfa'da 14 DEM Partili gözaltına alındı Haberi Görüntüle

17 BİNANIN TEMEL ÇALIŞMALARI BAŞLADI 

İnşaat firması yetkilisi Murat Ulusoy yaptığı açıklamada şöyle konuştu: 

Devletimizin emriyle şu an burada 24 bina yapıyoruz. İslahiye'de de 17 binanın temeline başlamış durumdayız. Şu anda zemin etütleri yapıldı. Biz hafriyat çalışmasına başladık. İnşallah önümüzdeki hafta temel atma yapılacak. Yine büyüklerimizin emriyle 7 ay gibi sürede bitirip teslim edeceğiz. 

2024 Eurovision ne zaman, hangi tarihte? Eurovision 2024 hangi kanaldan izlenir? 2024 Eurovision ne zaman, hangi tarihte? Eurovision 2024 hangi kanaldan... Haberi Görüntüle

KÖY EVLERİNİN DE DETAYLARI BELLİ OLDU 

Diğer yandan Kurum köy evlerinin de detaylarını paylaştı.  Köy evlerinin tek katlı müstakil evler olduğu ve bölgenin yapısına uygun olarak inşa edileceği öğrenildi. 

Bakan Kurum, "Deprem bölgemizi ihya ve inşa sürecinde 73 bin 972 köy evi yapacağız. Güvenli, sağlıklı, yöreye uygun evlerimizi ahırı, bahçesi, özgün mimarisi ile inşa edeceğiz!" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading