Yandex Metrica

Artvin'de iki yaka birleşti! Bakan Uraloğlu duyurdu: Hem zamandan hem yakıttan tasarruf sağlanacak

Artvin'de iki yaka birleşti! Bakan Uraloğlu duyurdu: Hem zamandan hem yakıttan tasarruf sağlanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Artvin Yusufeli Merkez Viyadüğü'de gerçekleştirilen çalışmaları inceledi. Burada açıklamalarda bulunan Uraloğlu, "Köprü üzerindeki asfalt çalışmalarını bir an önce tamamlayarak viyadüğü hizmete açacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Gündem

25.03.2024, 23:32

Karadeniz'in en doğusunda bulunan Artin'de yapılan Yusufeli Barajı ve HES nedeniyle değişen kara yolu ağı kapsamında inşaası süren Yusufeli Merkez Viyadüğü'nde iki yaka bir araya getirildi. Köprü, asfalt çalışmasının ardından himzete açılacak. Söz konusu viyadükte incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, önemli açıklamarda bulundu.

Sosyal medyadan 'fahiş yemeğe boykot' çağrısı! 20-21 Nisan'da kafe ve restorantlara gitmeyin çağrısı yapıldı! Sosyal medyadan 'fahiş yemeğe boykot' çağrısı! 20-21 Nisan'da kafe ve... Haberi Görüntüle

DÜNYANIN EN BÜYÜK 5'İNCİ BARAJI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Yusufeli Merkez Viyadüğü’nde çalışmalarda sona gelindi. Yusufeli Barajı, Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen, temelden 275 metre yüksekliğiyle kemer baraj sınıfında Türkiye’nin birinci, dünyanın 5’inci en yüksek barajıdır. Yusufeli Barajı ve HES nedeniyle, Yusufeli ilçe merkezi ve 7 köyün tamamen sular altında kaldı." şeklinde konuştu.

Survivor'da ilk eleme adayı kim oldu? Survivor All Star dokunulmazlık oyununu hangi takım aldı? Survivor'da ilk eleme adayı kim oldu? Survivor All Star dokunulmazlık... Haberi Görüntüle

"HİÇ BİR VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMEDİ"

"7 köyün yerleşim yerlerinin değişmesi için devlet her durumda olduğu gibi o süreçte de hızla hareket etti." diyen Uraloğlu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 22 Kasım 2022’de katıldığı törenle vatandaşlarımız evlerini teslim almıştı. Hak sahipleri eski ilçe merkezinin üst kotlarında bulunan Sakut ve Yansıtıcılar bölgesinde inşa edilen yeni yerleşim yerine taşındı. Hiçbir vatandaşımız mağdur edilmedi." ifadelerini kullandı.

DEAŞ'a BOZDOĞAN darbesi! 4 ilde 11 şüpheli enselendi DEAŞ'a BOZDOĞAN darbesi! 4 ilde 11 şüpheli enselendi Haberi Görüntüle

"ÇALIŞMALARDA SONA GELİNDİ"

Sözlerine devam eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Yusufeli ilçesinde yeni ilçe merkezine ulaşımda önemli rol oynayacak olan merkez viyadüğü de oldukça önemlidir." dedi. Ayrıca Uraloğlu, "Yeni ilçe merkezini mevcut kara yoluna bağlayacak olan baraj gölü üzerinde 150 metre yüksekliğinde 685 metre uzunluğunda, dengeli konsol ve dökme sistemi kullanılarak inşa edilen viyadük için çalışmalarımız hızla sürüyordu. Çalışmalarda artık sona geldik." şeklinde konuştu.

8 Nisan Bugün 15 Temmuz Şehitler Köprüsü (Boğaz Köprüsü) ücretsiz mi? FSM köprüsü Pazartesi bedava mı? 8 Nisan Bugün 15 Temmuz Şehitler Köprüsü (Boğaz Köprüsü) ücretsiz... Haberi Görüntüle

"HEM ZAMANDAN HEM YAKITTAN TASARRUF"

Açıklamalarında devam eden Uraloğlu, "Yusufeli Barajı’nın yükselen suları ile kapanan vadi güzergâhındaki yolların yerine yeniden inşa edilen kara yolu güzergâhında, iki yakanın birleştirilmesi için Yusufeli Merkez Viyadüğü'nün yapım çalışmaları tamamlandı." ifadelerini kullandı.

"Köprü üzerindeki asfalt çalışmaları da bir an önce tamamlanarak viyadük hizmete açılacak." diyen Uraloğlu, "Köprünün tamamlanması ile birlikte şu an kullanılan 16,2 kilometrelik yol 685 metreye inecek." dedi. Ayrıca Uraloğlu, "Viyadüğün bitmesiyle Artvin’e gidiş geliş saatinde yaklaşık 25 dakika zaman kazanılarak hem zamandan hem de yakıttan tasarruf edilecek." şeklinde konuştu.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Loading