Yandex Metrica

Anayasa Mahkemesi'nden dikkat çeken karar

Anayasa Mahkemesi'nden dikkat çeken karar

Son dakika haberi... Fiyat İstikrarı Komitesi Hakkında çıkartılan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Anayasa mahkemesi tarafından iptal edildi. AYM, bu kararı CHP'nin başvurusu üzerine verdi.

Gündem

25.04.2024, 08:38

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Anayasa Mahkemesi (AYM) kararına göre Yüksek Mahkeme, CHP'nin Fiyat İstikrarı Komitesi Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin iptali için yaptığı başvuruyu görüştü.

Koparılmasın diye mezarlık alanlarında yetiştiriyor! Bu çiçeği koparmanın cezası 387 bin TL! Koparılmasın diye mezarlık alanlarında yetiştiriyor! Bu çiçeği koparmanın cezası 387... Haberi Görüntüle

MERKEZ BANKASI VURGUSU

Mahkeme CHP'nin, 1211 sayılı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kanunu'nun 4. maddesinde fiyat istikrarını sağlama görevinin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasında olduğu ve Banka'nın bağımsızlığının Komiteye verilen görev ve yetkilerle ortadan kaldırıldığı yönündeki iptal istemi gerekçelerini inceleme altına aldı.

Değerlendirmelerin ardından Anayasa Mahkemesi, Fiyat İstikrarı Komitesi Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin tümünün konu bakımından yetki yönünden Anayasa'ya aykırı olduğuna ve iptaline oy çokluğuyla karar verdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading