Yandex Metrica

Amasya'da hayvana işkence yapan et entegre tesisi çalışanları hakkında flaş karar!

Amasya'da hayvana işkence yapan et entegre tesisi çalışanları hakkında flaş karar!

Amasya'da bir et entegre tesisinde yaşandığı iddia edilen video kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Görüntülerde bir büyükbaş hayvanın başına baltayla defalarca vurulduğu ve bıçaklandığı görüldü. Olayın ardından Amasya'daki entegre et tesisinin nerede olduğu ve adının ne olduğu araştırılmaya başlandı.

Gündem

21.05.2024, 17:37

Amasya'da bir et entegre tesisinden gelen görüntüler herkesin kanını dondurdu. Hayvan kesimin İslami usüllere göre yapılması gerekirken videoda yer alan görüntüler şok etkisi yaşattı. Hayvan kesiminde görevli iki kişinin, kesim öncesi sakinleşmeyen büyükbaş hayvanın başına baltayla vurduğu ve bıçakladığı görüldü. Olay ülke gündemine oturdu. Konuya dair soruşturma başlatıldı.

İş insanı Kaya Sabancı'ya yumruklu saldırı: Apar topar hastaneye kaldırıldı İş insanı Kaya Sabancı'ya yumruklu saldırı: Apar topar hastaneye kaldırıldı Haberi Görüntüle

AMASYA ENTEGRE ET TESİSİ HAKKINDA FLAŞ GELİŞME 

Amasya'nın Suluova İlçesi Harmanağılı köyünde faaliyet gösteren entegre et tesisinde çekildiği iddia edilen görüntüler sonrası harekete geçildi. Amasya Valiliği yaşanan olayın ardından açıklama yaptı. Açıklamada "17 Mayıs 2024 günü bazı basın yayın organları ile sosyal medya hesaplarında yayınlanan ve ilimizde bir et entegre tesisinde çekildiği iddia edilen, büyükbaş hayvana eziyet edildiğine dair görüntülere ilişkin kamuoyunu bilgilendirmeye ihtiyaç duyulmuştur. Söz konusu haberlerle ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızın bilgileri doğrultusunda, konu hakkında yapılan araştırmalar neticesinde, olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen şüpheliler İ.T., N.T., H.S., E.Ç. ve A.A. yakalanarak haklarında gerekli adli tahkikata başlanmıştır. Ayrıca, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve Amasya Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğümüzce ilgili mevzuatlar doğrultusunda, işletme ve şüpheliler hakkında gerekli idari yaptırım uygulanmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Bugün Marmaray ücretsiz mi, bedava mı (15 Haziran)? Bugün Marmaray ücretsiz mi, bedava mı (15 Haziran)? Haberi Görüntüle

TESİSİN AVUKATI: ÜZÜCÜ BİR OLAY

Entegre et tesisinin avukatı Mehmet Akif Aydın açıklamasında "Yıllardır faaliyet gösteren bir işletmedir. Hiçbir şekilde böyle bir durumla bugüne kadar karşılaşılmış değildir. Bu yaşanan olayın da nasıl olduğu, nasıl geliştiğiyle ilgili en kısa zamanda açıklama yapacağız. Üzücü bir olay” dedi.

12 Haziran Afyonkarahisar'da hangi otelde yangın çıktı? Yangın neden çıktı? 12 Haziran Afyonkarahisar'da hangi otelde yangın çıktı? Yangın neden çıktı? Haberi Görüntüle

BAKAN'DAN ET TESİSİ HAKKINDA AÇIKLAMA

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ise, "Hayvanlara eziyet etmenin hiçbir gerekçesi olamaz. Amasya'da olduğu belirlenen ve vicdanlara sığmayan hayvana eziyet videosu üzerine Bakanlığımızın ilgili birimleri derhal harekete geçmiştir. Söz konusu işletme hakkında gerekli idari yaptırım uygulanmaktadır" dedi.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

1

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading