Yandex Metrica

Altun uyardı: Toplumsal fay hatlarını tetiklemeyi amaçlıyorlar

Altun uyardı: Toplumsal fay hatlarını tetiklemeyi amaçlıyorlar

İletişim Başkanı Fahrettin Altun yangınlarla ilgili sosyal medyada ve muhalif yayın organlarında yapılan manipülatif paylaşımlara tepki gösterdi. ''Orman yangınlarıyla mücadelemizi ideolojik saiklerle karalamaya çalışanlar, toplumsal fay hatlarını tetiklemeyi amaçlıyor'' diyen Altun, sahte hesapların arkasına gizlenenlerin hukuk önünde hesap vereceğini söyledi.

Gündem

23.01.2024, 17:44

Türkiye'de farklı noktalarda 'eş zamanlı' çıkan yangınlar, pek çok toplumsal olayda olduğu gibi yine sosyal medya provokasyonlarını beraberinde getirdi. Gerek yangınlar, gerekse yangınları kontrol altına alma süreçleriyle ilgili sosyal medya ve muhalif medyada pek çok dezenformatif haber yer aldı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, orman yangılarıyla mücadeleyi karalamaya çalışanlar olduğunu belirterek "Milletimiz bu tür sosyal medya kışkırtmalarına karşı uyanıktır ve sağduyuludur." değerlendirmesinde bulundu.

Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, herkesin içini yakan ve devletin tüm imkanlarıyla etkin şekilde mücadele ettiği orman yangınlarını fırsat bilen birtakım kötücül odakların özellikle sosyal medyada giriştikleri sistematik dezenformasyon, provokasyon ve algı operasyonlarının dozunu artırdığını söyledi. 

Vatandaşlar her gün tartışmaya başladı! İETT talimatı verdi: Toplu taşımalarda yeni karar! Vatandaşlar her gün tartışmaya başladı! İETT talimatı verdi: Toplu taşımalarda... Haberi Görüntüle

''MÜCEDELEMİZİ İDEOLOJİK SAİKLERLE KARALAMALAMAYA ÇALIŞANLAR...''

Türkiye'nin, dünyanın sayılı itfaiye örgütlerinden birine sahip olduğunun altını çizen Altun, devletin  ilk andan itibaren tam bir seferberlik içinde tüm kurumlarıyla çalıştığını aktardı;   "Orman yangınlarıyla mücadelemizi ideolojik saiklerle karalamaya çalışanlar, yalan haberlerle aynı zamanda 'toplumsal fay hatlarını' tetiklemeyi amaçlıyorlar. Milletimiz bu tür sosyal medya kışkırtmalarına karşı uyanıktır ve sağduyuludur." dedi. 

2024'ün en iyi dron fotoğrafları belli oldu: Bu fotoğraflara bakan bir daha bakıyor! 2024'ün en iyi dron fotoğrafları belli oldu: Bu fotoğraflara bakan... Haberi Görüntüle

''HUKUK ÖNÜNDE HESAP VERECEKLER''

Altun açıklamasında sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden kurulan algı ağına değindi, sosyal medya provokatörlerinin hukuk önünde hesap vereceğini söyledi. İletişim Başkanı Altun açıklamasında şunları kaydetti:

"Hem yangınla hem de bu tür sistematik dezenformasyon ve algı operasyonlarıyla mücadelede devletin ilgili bütün kurumları görevinin başındadır. Açılan sahte hesapların arkasına gizlenerek milletimizi kışkırtmak isteyenler şüphesiz hukuk önünde hesap verecekler. Bazı medya kuruluşlarının dezenformasyon ve algı operasyonlarını yürüten 'ağ'a dahil olduklarını da üzülerek görüyoruz. Reyting uğruna ya da ideolojik saiklerle yapılan yayıncılığın oluşturacağı tahribata karşı medya kurumlarımızı da sorumlu davranmaya davet ediyoruz."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading