Yandex Metrica

Sitede Ara

Almanya'da enerji krizi büyüyor! Tuvalet kağıdı bulunamayacak: Halk endişeli

Almanya'da enerji krizi büyüyor! Tuvalet kağıdı bulunamayacak: Halk endişeli

Rusya'nın Avrupa ülkelerine enerji tedariğinde azalmaya gitmesi Almanya'da enerji krizinin kapısını aralayacak. Ülkede tuvalet kağıdı ve karton gibi temel tüketim maddelerinin üretimini sıkıntıya sokması bekleniyor.

Gündem

23.01.2024, 19:36

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş nedeniyle Avrupa ülkelerinin Rusya'ya yaptırımları kendi aleyhlerine döndü.

Yaptırımlara cevaben, dünyada enerji yükünün büyük bir kısmını  karşılayan Rusya Avrupa ülkelerine kısıtlamaya gitti. Avrupa ülkeleri için kış ayının zorlu geçmesi bekleniyor.

2024 Ege Üniversitesi öğrenci köyü yurt (oda) ücretleri ne kadar oldu? İki, Üç kişilik oda kaç para oldu? 2024 Ege Üniversitesi öğrenci köyü yurt (oda) ücretleri ne kadar... Haberi Görüntüle

ALMANYA TUVALET KAĞIDI VE KARTON TEMİNİNDE SIKINTI YAŞAYABİLİR

Enerji sıkıntısı yaşayacak ülkelerden biri olan Almanya, Rusya'nın doğalgaz arzı önümüzdeki aylarda azalırsa, tuvalet kağıdı ve karton gibi temel ihtiyaç maddelerinin temininde sıkıntı yaşayabilir.

Bavyera Kağıt Dernekleri Yönetim Kurulu Başkanı Jürgen Schaller'e göre, gaz kıtlığı nedeniyle düşük kapasitede üretim yapmak zorunda kalırlarsa, faaliyet gösteren kağıt fabrikaları kârsız hale gelebilecek.

Direksiyon sınav süresi uzadı mı? Direksiyon sınavında park için kaç hak var? Direksiyon sınav süresi uzadı mı? Direksiyon sınavında park için kaç... Haberi Görüntüle

ALMANYA ENDİŞELİ

Schaller, kağıt üretmenin çok fazla su, elektrik ve gaz gerektirdiğini belirterek, teknolojinin denenip test edildiğini ve hızlı bir şekilde değiştirilemediğini de sözlerine ekledi.

Alman basınından Zeit'in haberine göre Schaller, “Şirketimdeki birçok çalışan zaten çok endişeli. Onları suçlayamam. Çünkü ancak yüzde 50 veya 60 üretebilirsek operasyon bizim için bir işe yaramaz. Dürüst olmak gerekirse ben de endişeleniyorum.” dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading