banner2

Alman DW'nin algı operasyonu elinde patladı! 'Tatile gidemiyoruz' diyen gencin Dubai'deki fotoğrafları ortaya çıktı

Türkiye'de bir çok yalan ve algı operasyonu içeren haberlere imza atan Alman kanal DW'nin röportajında konuşturduğu gençlerin 'tatile gidemiyoruz' yalanı çok geçmeden ortaya çıktı. Genç kızın Instagram hesabında Dubai'den boy boy kareleri olduğu ortaya çıktı.

Gündem 22.08.2022, 13:55 22.08.2022, 14:47
Abone ol
Alman DW'nin algı operasyonu elinde patladı! 'Tatile gidemiyoruz' diyen gencin Dubai'deki fotoğrafları ortaya çıktı

Türkiye'deki birçok yalan, algı ve provokasyon içerikli haberlere imza atan Alman kanal DW, yine bir yalan habere imza attı. 

'GEÇİNEMİYORUZ' YALANI

Tatile gidemeyen öğrenciler: İstanbul | Bizim işimiz tatil yapanları izlemek" başlıklı belgeselde kanala röportaj veren birkaç genç, Türkiye'deki hayat pahalılığından ve geçinemediklerinden dert yandı.

INSTAGRAM HESABI ELE VERDİ

Videoda konuşanlardan biri olan Almira Ortaç isimli genç kadın, tatil yapmanın bile çok maliyetli olduğunu, Radyo ve Sinema bölümü okuduğunu ve biz diznin yapım ekibinde yer aldığını söyledi. 

Ancak genç kadının sözlerinin yalan olduğu çok geçmeden ortaya çıktı. Ortaç'ın Instagram hesabından paylaştığı  Dubai gezisinden fotoğrafları sosyal medyada gündem oldu. 

YAKALANDI HESABINI KAPATTI

Almira Ortaç'ın deşifre olmasının ardından gelen tepkiler üzerine instagram hesabını ve fotoğraflarını erişime kapatması dikkat çekti.

KARTEPE'DE KAYAK YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI

Videoda konuşan gençlerden bir diğeri ise can kurtaran olarak çalışan Ömer Semiz. Tatil yapmak istediğini ancak bunun mümkün olmadığını söyleyen Semiz'in de sosyal medyada tatil fotoğrafı paylaştığı görüldü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!