Yandex Metrica
SON DAKİKA
Ali Yerlikaya'dan yeni polislere talimat: Asla göz açtırmayacaksınız

Ali Yerlikaya'dan yeni polislere talimat: Asla göz açtırmayacaksınız

Erzurum'da mezun olan polislere hitap eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Eğer sokaklarımızda, caddelerimizde, şehirlerimizde huzur olacaksa bu, sizlerin sayesinde olacak. Milletimiz evinde başını yastığına güvenle koyacaksa bu, sizlerin emeği ve fedakarlığıyla olacak. Sokaklarımızda, şehirlerimizde her türlü suç ve suçluyla amansız şekilde mücadele edeceksiniz. Teröre, zehir tacirlerine, kaçakçılara, organize suç örgütlerine göz açtırmayacaksınız. Hukuka bağlılıktan asla ayrılmayacaksınız.'' dedi.

Gündem

23.01.2024, 21:49

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Erzurum Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde düzenlenen 29. Dönem Mezuniyet Töreni'nde konuştu. Bakan Yerlikaya, burada yaptığı konuşmada yeni polislere talimat verdi.

Polislik mesleğinin önemini vurgulayan Yerlikaya, "Bazı meslekler vardır, en başta adanmışlık ister. Üniformasında taşıdığı ay yıldız gibi büyük sorumluluğu ve ağırlığı vardır bu mesleklerin. Fedakarlık ister, gayret ister, azim ister. İşte polislik tam da böyle bir meslektir. Suçlunun ve zalimin karşısında dimdik durmanın, her ne pahasına olursa olsun milletini korumanın adıdır polislik. Yüreklerde çarpan vatan aşkının, millet sevdasının tezahürüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadeleriyle, 'Herkesin polisi kendi vicdanıdır fakat polis, vicdanı olmayanların karşısındadır.'" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail'e Gazze tepkisi: Savaş değil soykırım Haberi Görüntüle

''FETÖ İHANET ŞEBEKESİ, AMACINA ULAŞAMADI''

Bakan Yerlikaya, sözlerine şu şekilde devam etti; "Türk polisi demek, herhangi bir ülkenin polisi demek değildir. Temsil ettiğiniz değer ve mana, şanla, şerefle inşa ettiğimiz bir tarihle var olmuştur. Dahili ve harici bedhahların emelleri hiçbir zaman son bulmadı. Çok geriye gitmemize gerek yok. 8 yıl önce 'hendek kazarak' huzurumuza, güvenliğimize ve kardeşliğimize kasteden bölücü terör örgütü de 15 Temmuz gecesi alçak bir teşebbüsle milletimize ateş açan, bomba atan FETÖ ihanet şebekesi de amaçlarına ulaşamadı. Milletimizin kardeşliği, beraberliği ve kahraman güvenlik güçlerimizin dirayeti hamdolsun, bütün teşebbüsleri akamete uğrattı."

Esenyurt'ta yeni gelişme: DEM Parti ilçe merkezinde yakalanan 2 şüpheli... Haberi Görüntüle

''ASLA GÖZ AÇIRMAYACAKSINIZ''

"Kanunların size verdiği yetkiyi kullanırken sınırları asla aşmayacaksınız" diyen Bakan Yerlikaya, mezun polislerin milli bilinç ve vazife şuuruyla cennet vatanın dört bir köşesinde görev yapacaklarını vurguladı. Bakan Yerlikaya, "Eğer sokaklarımızda, caddelerimizde, şehirlerimizde huzur olacaksa bu, sizlerin sayesinde olacak. Milletimiz evinde başını yastığına güvenle koyacaksa bu, sizlerin emeği ve fedakarlığıyla olacak. Sokaklarımızda, şehirlerimizde her türlü suç ve suçluyla amansız şekilde mücadele edeceksiniz. Teröre, zehir tacirlerine, kaçakçılara, organize suç örgütlerine göz açtırmayacaksınız. Hukuka bağlılıktan asla ayrılmayacaksınız. Kanunların size verdiği yetkiyi kullanırken sınırları asla aşmayacaksınız. Meslek hayatınız boyunca kanundan, hukuktan, ahlaktan, milletimize bağlılıktan ve devletimize sadakatten asla ayrılmayacaksınız. En puslu gecelerde dahi daima sizlere doğru yolu gösterecek olan vicdan pusulanızı takip edeceksiniz. Asla aklınızdan çıkarmayın. Artık sizler, İçişleri Bakanlığı ailesinin birer ferdisiniz. Hepimizin tek bir gayesi var, o da aziz milletimizin huzuru ve güvenliğidir." ifadelerini kullandı.

Kırmızı kitap nedir? Kırmızı kitabın adını kim koydu, Kırmızı kitabın... Haberi Görüntüle

''KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ''

Bakan Yerlikaya, suç odaklarıyla daha etkin mücadele için emniyet teşkilatının yapısının her geçen gün güçlendiğini, yeni imkanlar ve teknolojilerle kabiliyetini artırdığını belirterek, "İnsanımızın can ve mal güvenliğine tehdit oluşturan her türlü suç ve suç örgütü ile mücadeleyi Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve sizlerin üstün gayretleriyle hep birlikte kararlılıkla sürdüreceğiz. Gözlerinin içi gururdan ve mutluluktan parlayan anne ve babalar, vatanına, milletine, bayrağına bağlı böyle evlatlar yetiştirdiğiniz için Allah hepinizden razı olsun." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading