SON DAKİKA

Sitede Ara

Ali Babacan: Cumhurbaşkanı adayı benim

Ali Babacan: Cumhurbaşkanı adayı benim

6'lı masanın ortaklarından DEVA Partisi'nin Genel Başkanı Ali Babacan, 6'lı masada Cumhurbaşkanlığı adaylığı noktasında herhangi bir mutabakata varılamazsa Cumhurbaşkanı adayının kendisi olacağını söyledi. 

Gündem

23.01.2024, 19:44

6'lı ittifakkın üyelerinden Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ittifaktaki çatlağı bir kez daha itiraf etti. 

Babacan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; "Biz 50+1’i değil, açık farkı hedefliyoruz. İlk turda ve açık farkla kazanmak istiyorsak bunun yolu ortak adaydan geçiyor. Ortak aday konusunda henüz görüşmedik. Niyetimiz ortak aday belirleyebilmek” dedi.

Dubai'de sıfır atık zirvesi: Emine Erdoğan BM Kalkınma Programı Başkanı... Haberi Görüntüle

"ADAY OLACAĞIM" 

Kendisine yöneltilen, "Cumhurbaşkanlığına aday olacak mısınız?" sorusuna da yanıt veren Babacan, 6'lı masada uzlaşı olmaması halinde partisinin Cumhurbaşkanı adayının kendisi olacağını söyleyerek, "Ortak aday belirleyemezsek o konuda bir uzlaşma olmazsa, o zaman her partinin genel başkanı doğal bir Cumhurbaşkanı adayıdır. Dolayısıyla eğer altılı masada uzlaşma olmazsa ben de DEVA Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayıyım." ifadesini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading