Yandex Metrica

Sitede Ara

AK Partili Aydemir'den flaş açıklama: Cumhurbaşkanımız yüzde 60'lara varan oyla bir dönem daha seçilecek

AK Partili Aydemir'den flaş açıklama: Cumhurbaşkanımız yüzde 60'lara varan oyla bir dönem daha seçilecek

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzde 60'lara varan oy oranıyla bir dönem daha seçileceğini söyledi.

Gündem

05.05.2024, 08:49

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Erdoğan'ın tekrar aday olmasına ilişkin tartışmalara değindi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, konuyla ilgili daha önceki açıklamalarını aktaran Aydemir, 2017'de TBMM Anayasa Komisyonunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin görüşüldüğü tutanaklardan örnekler verdi.

Muhammed Muhbir kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Muhammed Muhbir kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Haberi Görüntüle

İPE UN SERİYORLAR

Aydemir, o dönemde bu konunun detaylı şekilde tartışıldığını anımsatarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tekrar aday olmasıyla ilgili hiçbir engel olmadığını belirtti.

Altılı masanın dünkü açıklamasına işaret eden Aydemir, "Şimdi o günlerdeki söylediklerini ve belgelerini unutarak bu konuyu tekrar gündeme getiriyorlar. Bu ne anlama geliyor biliyor musunuz? Bunlar mağlubiyeti peşinen kabul ettiklerini ifade ediyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın tartışmasız seçileceğini gördükleri için ipe un seriyorlar. Bu altılı masanın zihniyetini gösteriyor. Altılı masanın zihniyetinde vesayet var." diye konuştu.

Alimler Birliği'nden Erdoğan'ın Gazze tutumuna övgü: 'Sultan Abdülhamid'i hatırlatıyor' Alimler Birliği'nden Erdoğan'ın Gazze tutumuna övgü: 'Sultan Abdülhamid'i hatırlatıyor' Haberi Görüntüle

CUMHURBAŞKANIMIZ YÜZDE 60'LARA VARAN OYLA BİR DÖNEM DAHA SEÇİLECEK

Daha önceki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bazı askeri, medya ve sivil toplum örgütlerinin vesayet unsuru olarak seçimlere müdahale etmeye çalıştığını ifade eden Aydemir, bu anlayışın başka bir versiyonunun şimdi yine aynı işlevi gördüğünü kaydetti.

Aydemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

Görecekseniz, Sayın Cumhurbaşkanı'mız Allah'ın izniyle ve milletimizin teveccühüyle yüzde 60'lara varan oy oranıyla bir dönem daha cumhurbaşkanlığımızı yapacak. Bunu gördükleri için, o korkuyla endişeyle şimdi gelmişler böylesine absürt, saçma sayılabilecek ve özellikle milli iradeye hakaret içeren ifadelerle milletin önüne çıkıyorlar. Sandık geliyor, sandıkta hesap görülecek.

Aydemir, altılı masa içinde kavgaların bitmediğini, en son İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'nın da yaptığı açıklamalar nedeniyle istifa etmek zorunda kaldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail katliamın önüne geçilecek adımlar atılmıyor: Artık soykırıma dur denilmeli Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail katliamın önüne geçilecek adımlar atılmıyor: Artık soykırıma... Haberi Görüntüle

CHP O SLOGAN İLE KENDİ KİRLİ TARİHİNİ SİLMEYE ÇALIŞIYOR

CHP'nin "Yeter söz milletindir" sloganını kullanmasına ilişkin bir soruya da Aydemir, "CHP utanmadan kendi zulmünü ifade eden 'Yeter söz milletindir' sloganını şimdi kullanıyor. Ayıptır, siz nasıl siyaset yapıyorsunuz? Milletin hafızasıyla aklıyla dalga mı geçiyorsunuz? CHP aslında o slogan ile kendi kirli tarihini silmeye çalışıyor." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading