Yandex Metrica

Sitede Ara

AK Parti'den kararsız seçmen hamlesi! Tek tek iletişim kuracaklar

AK Parti'den kararsız seçmen hamlesi! Tek tek iletişim kuracaklar

AK Parti, sandığa gitmeyi düşünmeyen seçmenlerin sayısında artış olduğunu tespit ederek 'İkna ekipleri kurdu. Söz konusu ekip seçmenlerle iletişime geçerek, ağırlıklı olarak ekonomide atılacak adımları anlatacak.

Gündem

23.01.2024, 19:44

2023 seçimleri için hazırlıklarına devam eden AK Parti, ilerleyen süreçte öncelikli olarak 'Sandığa gitmeyi düşünmeyen seçmen' üzerinde yoğunlaşmayı planlıyor. 

AK Parti yönetiminin sahada yaptığı gözlemlerde, büyük bölümü kendi seçmenleri olmak üzere, öncekilere oranla, önümüzdeki seçimlerde sandığa gitmeyi düşünmeyen seçmenleri sayısının arttığı tespit edildi. 

22 Haziran Trabzon Semicenk konseri ne zaman, saat kaçta başlayacak? Semicenk konseri nerede? 22 Haziran Trabzon Semicenk konseri ne zaman, saat kaçta başlayacak?... Haberi Görüntüle

KARARSIZ SEÇMEN İÇİN EKİP KURULDU 

AK Parti kaynakları tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

AK Parti seçmeninden uzaklaşanlar var ama henüz bizden kopmamışlar. Bu kitle başka partiye oy vermek istemiyor ama bize de vermek istemiyorlar. Bunlar sandığa gitmeme taraftarı. Bunun birçok nedeni var. Kırgınlık, küskünlük, hayat pahalılığı ve kişisel nedenlerle AK Parti’ye uzak durmaya başlayan bir kitle var. Ama aynı zamanda ikna olmaya da açık bir seçmen grubu. Bunu yapılan anketlerde çapraz sorularda da tespit ediyoruz. Bu nedenle seçimlere kadar en önemli hedefimiz, sandığa gitmek istemeyen bu kitleyi ikna ederek sandığa gitmelerini sağlamak olacak. Bunun için hem ekonomik anlamda atılacak adımlar, hem de bizim birebir yapacağımız görüşmelerle seçmen ikna olacaktır.

İstanbul yanıp kavrulacak! Cezayir'den daha da sıcak hava dalgası geliyor: Bakın kaç derece olacak İstanbul yanıp kavrulacak! Cezayir'den daha da sıcak hava dalgası geliyor:... Haberi Görüntüle

SEÇMENLER TEK TEK ANALİZ EDİLİYOR

Bu durumda seçmenleri tek tek analiz ettiklerini belirten parti kaynakları "Hangi seçmen bize küsmüş, kızmış? Hangi seçmen grubunda tıkanıklık var? Tüm bunları tespit edip, gereğini yapıyoruz" sözlerine yer verdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iki ülkeye kritik ziyaret! Ana gündem Gazze Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iki ülkeye kritik ziyaret! Ana gündem Gazze Haberi Görüntüle

SEÇMENDE 6'LI MASA KIZGINLIĞI VAR

Diğer yandan, AK Parti'nin saha gözlemlerinde, diğer parti seçmenlerine yönelik tespitler yapıldı. AK Parti kaynakları tarafından yapılan değerlendirmede şu ifadelere yer verildi: 

Diğer parti seçmenlerindeki kızgınlık ise 6’lı masadan kaynaklanıyor. Örneğin ‘Kılıçdaroğlu aday olursa sandığa gitmem’ diyen İyi Parti seçmeni var. Tam tersine Kılıçdaroğlu aday olmazsa sandığa gitmek istemeyen CHP seçmeni de bulunuyor 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading