Yandex Metrica

AK Parti harekete geçti! Değişimin yol haritası belli oldu: İki köklü değişim geliyor!

AK Parti harekete geçti! Değişimin yol haritası belli oldu: İki köklü değişim geliyor!

AK Parti'de yeni yol haritasının belirlenmesi için kamp tarihleri belli oldu. Genel merkez yöneticileri ve milletvekilleriyle 7-8 Haziran'da, belediye başkanlarıyla 1-2 Temmuz'da kamp yapacak. Düzenlenen istişare kampı ile değişim süreci başlayacak. AK Parti büyük kongresinde ise köklü değişim planlıyor.

Gündem

21.05.2024, 12:18

AK Parti'de seçimler nedeniyle geçen yıl yapılamayan geleneksel istişare kampı bu yıl yapılacak. İstişare kampında alınan kararlarla birlikte  değişim süreci başlayacak. Değişimde kamp ve kongreden oluşan 2K formülü ile yoluna güçlenerek devam etmeyi planlayan AK Parti'de kamp hazırlıkları başladı.

AK Parti, 7-8 Haziran'da Kızılcahamam'da genel merkez yöneticileri ve milletvekilleriyle, 1-2 Temmuz'da genel merkez konferans salonunda belediye başkanlarıyla yapılacak istişare ve değerlendirme toplantılarında 31 Mart seçimlerinin sonuçları değerlendiricek.Planlanan belediye başkanları kampında da izlenecek yol haritası belirlenecek.

Son dakika... Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Filistin Başbakanı Mustafa ile görüştü Son dakika... Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Filistin Başbakanı Mustafa ile... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN'DAN SEÇMENİN GÖNLÜNÜ YENİDEN KAZANMAK İÇİN TALİMAT 

Yapılacak olan değişimin ilk etabında bazı genel başkan yardımcılarının değiştirilmesi, il başkanlarına da yeni atamalar yapılması bekleniyor. Milletvekillerine yönelik 7-8-9 Haziran'da gerçekleştirilecek geleneksel istişare kampında yeni yol haritasının çerçevesini kurmaylarıyla paylaşacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'de vekillerin disiplinli şekilde çalışmaları, her vekilin başta kendi seçim bölgeleri olmak üzere sahayı ihmal etmemeleri, yerel seçimde tercihini başka partiden yana kullanan seçmenin gönlünün yeniden kazanılması için talimatlar vereceği konuşuluyor.

Virgin Galactic o anları paylaştı: Türkiye'nin ikinci astronotu Atasever uzay uçuşuna hazır Virgin Galactic o anları paylaştı: Türkiye'nin ikinci astronotu Atasever uzay... Haberi Görüntüle

5 GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GİDİYOR

Genel merkezde en az 5 genel başkan yardımcısının görevden alınacağı konuşuluyor. Edinilen bilgiye göre; bu kişilerin yerine atanacak isimlerle kongre sürecinin yürütüleceği belirtiliyor. AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre; mevcut kadro ile kongreye gidilmeyecek. Parti yönetimi değişecek, yeni yönetim kongre sürecini yürütecek.

Türkiye ile İspanya arasında 13 farklı alanda imzalar atıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'e baskı yapılmalı Türkiye ile İspanya arasında 13 farklı alanda imzalar atıldı! Cumhurbaşkanı... Haberi Görüntüle

GÖREVDEN ALMALAR OLABİLİR

AK Parti kulislerinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son günlerde yaşanan gelişmeler ışığında İçişleri Bakanlığı’nda, bürokrasinin büyük bölümünü değiştirebileceği öne sürüldü. Özellikle bürokraside kanun nezdinde hesap sormaların olma olasığının yüksek olduğu belirtiliyor. 

Kurban Bayramı'nda TRUGO şarjı indirimli mi? TRUGO başka marka araçlara indirimli mi? Kurban Bayramı'nda TRUGO şarjı indirimli mi? TRUGO başka marka araçlara... Haberi Görüntüle

KAMPA KİMLER KATILACAK 

Kampa bakanlar, bakan yardımcıları, MKYK üyeleri, MDK üyeleri, parti içi demokrasi hakem kurulu üyeleri, siyasi erdem etik kurulu üyeleri, kurucular kurulu üyeleri, milletvekilleri, kadın ve gençlik kolları, birim başkan yardımcıları katılacak.

Gazze için kritik zirve! Bakan Fidan: Katliam yapanlar hesap verecek Gazze için kritik zirve! Bakan Fidan: Katliam yapanlar hesap verecek Haberi Görüntüle

''YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARI ANLATAMIYORSUNUZ''

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yapılan il başkanları toplantısında, kendisinden talepte bulunmak için söz alan bazı il başkanlarına “Çalışmıyorsunuz” diye sitemde bulunduğu öğrenildi. "Şatafat, lüks ve gösterişten uzak durun" uyarısını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Yozgat ve Şanlıurfa'yı yanlış aday yüzünden kaybettik" demesi de dikkat çekti.

Kulislerde konuşulana göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çorum’a hızlı tren, Eskişehir’in bir ilçesine de tren hattı isteyen il başkanlarına şu ifadeleri kullandı;

“En büyük hızlı tren yatırımlarını İstanbul, Ankara, Eskişehir’e yaptık. Bu işler sadece yatırım yapmakla olmuyor, çalışmıyorsunuz. Çorum mitingi çok kalabalıktı ama oy kaybı yaşadık, ilçe kaybettik. Yaptığımız yatırımları anlatamıyorsunuz” 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading