Yandex Metrica

Sitede Ara

Adnan Oktar suç örgütünün cezaları belli oldu! Örgüt üyelerinin soruşturmaları tamamlandı!

Adnan Oktar suç örgütünün cezaları belli oldu! Örgüt üyelerinin soruşturmaları tamamlandı!

Suç örgütü kurma suçlamasıyla tutuklanan ve aralarında 176 kişinin olduğu Adnan Oktar'ın güncel yapılanamsına yönelik açılan soruşturma tamamlandı. Güncel yapılanma soruştruması kapsamında Oktar ve 20 şüpheliye ceza yağdı.

Gündem

16.02.2024, 11:42

Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen Adnan Oktar suç örgütüne yönelik 11 Temmuz 2018 yılında 176 kişi ''suç işleme amacıyla örgüt kurma'', ''çocukların cinsel istismari'' ''cinsel saldırı'' ve ''siyasi ve askeri casusluk'' gibi davalarla tutuklanmıştı. Metris ceza evine yerleştirilen ancak daha sonra Edirne F Tipi kapalı ceza evine nakledilen Oktar'ın güncel yaplanmasına yönelik açılan soruşturmalar tamamlandı.

 

Survivor bugün neden yok 18 Nisan? Bu akşam Survivor yeni bölüm var mı? Survivor bugün neden yok 18 Nisan? Bu akşam Survivor yeni... Haberi Görüntüle

352 SAYFALIK İDDİANEME TAMMALADI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgüt Suçları Soruşturma Bürosu, Adnan Oktar suç örgütüne yönelik hazırladığı 352 sayfalık iddianamesini tamamladı.

Bir çöküş masalı! Bir çöküş masalı! "Kripto Kralı"nın sinematik hikayesi: 11.000 yıl hapis... Haberi Görüntüle

OKTAR VE 20 ŞÜPHELİYE CEZA YAĞDI

İddianamaede Adnan Oktar, Ferhunde Eda Babuna ve Meltem Dabanın aralarında bulunduğu 20 şüphelinin isimi yer aldı.  ''Suç işlemek amacıyla örgüt kurma'' suçundan her bir sanığa 5 yıldan 12 yıla,

''Örgütün veya amacının propagandasını yapma'' suçlarından her bir sanığa 10 yıl 6 aydan 31 yıl 6 aya kada hapis cezası istendi. 

Son dakika... Teleferik kazasıyla ilgili yeni gelişme: Kazada ihmalleri bulunan belediye başkanı Mesut Kocagöz tutuklandı Son dakika... Teleferik kazasıyla ilgili yeni gelişme: Kazada ihmalleri bulunan... Haberi Görüntüle

YAKINDA HAKİM KARŞISINA ÇIKACAKLAR

İddianamede yer alan diğer 17 şüpheli için ise aynı suçlardan İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne iddianeme hazırlandı ve kabul edildi. Sorasında ise Oktar ve sanıkların yakın zamanda hakim karşısına çıkacağı tahmin ediliyor.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Gündem


Loading