Yandex Metrica

Sitede Ara

Adında Türk var! Türkiye'nin her icraatine karşı 'TTB' bu defa yerli aşı TURKOVAC'ı hedef aldı

Adında Türk var! Türkiye'nin her icraatine karşı 'TTB' bu defa yerli aşı TURKOVAC'ı hedef aldı

Pandeminin başından beri koronavirüs ile mücadeleyi sekteye uğratmak için var gücüyle çalışıp seri yalan üreten CHP ve Türk Tabipleri Birliği, şimdi de Turkovac’ı hedefe tahtasına koydu. Dün ‘neden kendi aşımız yok’ diyen CHP ve TTB, bugün yerli aşıyı itibarsızlaştırma propagandasına başladı.

Gündem

23.01.2024, 18:36

Koronavirüs salgınında Türkiye'nin mücadelesini ve başarılarını görmezden gelerek her defasında karalamaya çalışan CHP ve Türk Tabipler Birliği bu defa yerli aşı TURKOVAC'ı hedef tahtasına koydu.

Akşener sessizliğini bozdu! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine ilişkin iddialara tepki gösterdi Akşener sessizliğini bozdu! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine ilişkin iddialara tepki... Haberi Görüntüle

MANİPÜLATİF HABERLERLE TOPLUMU GERGİNLİĞE SEVK EDİYOR

Yeni Şafak'tan Yusuf Özdemir'in haberine göre, salgınla mücadeleye karşı yalan üreten merkezlerin başını TTB çekiyor. İlk vakanın açıklandığı Mart 2020’den itibaren aslı olmayan olumsuz içerikler üreten TTB, maskelerle işe başladı. Türkiye’nin 150 ülkeye yardım yaptığı bir dönemde hastanelerde maske olmadığı iddiasını gündeme taşıyan TTB, ardından da ‘ölü sayılarının tam olarak açıklanmadığını’ iddia ederek zihinleri bulandırdı. Yerli cihazların üretimi sürerken ‘solunum cihazı yok’ diyen TTB ardından aşıları diline doladı.

THY uçağından acil durum çağrısı: Uçak İstanbul'a geri döndü THY uçağından acil durum çağrısı: Uçak İstanbul'a geri döndü Haberi Görüntüle

BU KEZ YERLİ AŞI 'TURKOVAC' HEDEFTE

Türkiye, Çin ile aşı görüşmeleri yaparken, ‘aşı yok’ diye propaganda yapan TTB, aşı tedarik edildiğinde ise ‘Faz-3 çalışmasında az denek kullanılmış’ diyerek vatandaşı tereddütte bıraktı. 
TTB aynı söylemlerle bu kez de ilk yerli aşımız Turkovac’ı hedefe koydu.TTB Genel Sekreteri Vedat Bulut, “Ortada bir aşı yok, aşı olduğu iddia edilen bir solüsyon var” dedi. Bulut’tan 1 gün sonra da TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı sahne aldı. Fincancı, “Veriler paylaşılmadan insanlara ‘Turkovac yaptırın’ demeyiz” diye konuştu.

İYİ Parti'de istifa depremi! Meclis'teki sandalye sayısı bakın kaça düştü İYİ Parti'de istifa depremi! Meclis'teki sandalye sayısı bakın kaça düştü Haberi Görüntüle

'HASTANELERDE YER YOK' PROPAGANDASI

Yalanda TTB’yi, CHP takip etti. İstanbul’da inşa edilen pandemi hastanelerine “45 gün sonra salgın biterse hastaneleri ne yapacaksınız” ifadeleriyle karşı çıkan CHP, diğer yandan da “Hastanelerde yer yok” propagandası yaptı. Türkiye 9 liraya satın alınan yerli test kitlerini kullanırken “9 dolardan test kiti ithal ediliyor” iddiasında bulunan CHP, aşılama çalışmaları sürerken de ‘aşı yok’ iddiasını gündeme taşıdı. ‘Hastanelerde yok ama maskeler Çin’e ihraç ediliyor’, ‘Ölü sayıları açıklanmıyor’, ‘Aşıda aracı firmalara milyonlar ödendi’, ‘Aşı önce AK Partililere vuruldu’ gibi söylemler de bu dönemde ortaya atılan diğer yalanlar oldu.

23 bin feette Yeşil Vatan'ı koruyacak: Terörün nefesini kesen TB2, Türkiye'ye nefes olacak 23 bin feette Yeşil Vatan'ı koruyacak: Terörün nefesini kesen TB2,... Haberi Görüntüle

'HERHANGİ BİR SIVIDAN FARKI YOK'

CHP’nin en dramatik söylemleri ise yerli aşı ile ilgili oldu. Aralık 2020’de “Kovid-19 aşısını ne üretebildik; ne de satın alabildik. Türkiye, kendi aşısını üreten ülkelerin himmetine muhtaç hale getirildi” açıklaması yapılan CHP’den Turkovac’tan sonra da akılları karıştıracak açıklamalar geldi.
“200 bin doz aşı kayıp”, “Aşı tedarikinde aracıya milyonlar ödendi” gibi yalanların mimarı CHP Milletvekili Murat Emir şimdi de en hızlı Turkovac karşıtı oldu. Aralık ayında Turkovac’ın fabrikasının ‘deneyimsiz’ olduğunu iddia eden Emir, aşı üretilince yeni söyleme geçti. Emir, “Turkovac’la övünmek istiyoruz ama ‘bilimsel olarak’ şu anda herhangi bir sıvıdan maalesef farkı yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ihracatçıya müjde: Döviz bozdurma zorunluluğu inecek Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ihracatçıya müjde: Döviz bozdurma zorunluluğu inecek Haberi Görüntüle

'BUNLAR NASIL DOKTOR ANLAMIŞ DEĞİLİM'

Yerli Aşı Turkovac’ı itibarsızlaştırma çabaları, aşıyı üreten ekibi üzdü. Aşının üretildiği Erciyes Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, şunları kaydetti: Ben de doktorum ama bunlar nasıl doktor anlamış değilim. Aşımızın 3 faz çalışmaları yapıldı, her fazda gönüllü insanlar üzerinde uygulandı.

İstanbul sular altında kalabilir: Kıyamet buzulu beklenenden çok daha hızlı eriyor İstanbul sular altında kalabilir: Kıyamet buzulu beklenenden çok daha hızlı... Haberi Görüntüle

'TÜRKİYE'DE FAZ ÇALIŞMASI YAPILAN EN GÜVENİLİR MERKEZ'

Faz çalışmalarının yapıldığına dair raporlar Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) sunuldu. Erciyes Üniversitesi olarak bizim araştırma merkezimiz Türkiye’de kurulan ilk merkez. Türkiye’deki faz çalışmalarının yapıldığı ilk merkez burasıdır. Türkiye’de faz çalışması yapılan en güvenilir merkez.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading